Ducati Multistrada 1100 (2008)

Vlastník dr.speeder
Vloženo 26.7.2018
Aktualizováno 23.9.2021

Prostě ducati Multistrada, co víc dodat. Pro někoho krásná, pro někoho alespoň zajímavá, pro jiného ošklivá.

Triumph Tiger 1050: Protože Multoška je V2

První dojmy - Multistrada mi už v minulosti při uvedení na trh připadala taková divná. Ne vyloženě škaredá, ale jiná až zvláštní. Těžko ji někam zařadit. Ani sport, ani cestovní enduro. Že by teda turist moto? Říkal jsem si že má asi od každého trochu,a to by nemuselo být vůbec špatné. A jelikož jsem byl vždy nakloněn takovým exotům, tak ji teď prubnu.

Tak je to tady. Po osmi letech nastal čas na změnu stroje a taky jeho zaměření. A protože s věkem zraju (stárnu), tak se můj výběr zaměřoval na něco, na čem se bude dát bez velkých kompromisů cestovat dál než po okolí. Na předchozím stroji to bohužel nebylo úplně ono. Nechtěl jsem žádnou těžkou cestovní obludu, žádnej zaoceánskej parník. Takže jsem vlastně hledal univerzálnost, trochu sportovních genů na občasné svižné svezení, alespoň trochu toho pohodlí a nejlépe pevné boční kufry na motce. A když jsem tedy začal výbírat motorku, vzpoměl sem si na rozpolcenou osobnost jménem DUCATI MULTISTRADA. Projel jsem jedním mrknutím inzeráty a ihned se našla láska přímo pro mne. Jestli je to ta pravá a najdu na ní to co jsem hledal, se ukáže časem. Nadchl sem se pro ni a zatím to vypadá že splní mé požadavky dostatečně. Ovladatelnost na jedničku, pokládání do zatáček jde samo a střídání pravá/levá téměř s prstem v nose. Podvozek dává fakt Velký pocit sucha a bezpečí, pohodlnost je (oproti Falcu) dostatečná. Ochrana před větrem nic moc, mohlo to být lepší.Jen mi trochu chybí výkon po těch letech v sedle Aprilie. Jak ji pořádně odzkouším na nějakém výletu, podám report.

Moje druhá sezóna v sedle Multošky a jsem spokojen, vybral jsem si dobře. Letos odjeta cesta do Italských alp a i s tou náloží ve dvou a nacpanýma kuframa bylo vše super.

Prodána, a nahrazena mladší a krásnější. A jak jinak než zase DUCATI.

Kabánek
Kabánek napsal 31.07.18 v 16:27 9b.

Je to krásný stroj, fakt ...
Ať Ti jezdí na pohodu a užiješ na ní soustu šťastných mil

Brukev
Brukev napsal 27.07.18 v 15:51 10b.

Ta je moc pěkná

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 27.07.18 v 01:28 10b.

spike-cz
spike-cz napsal 26.07.18 v 19:46 10b.

Krasavice