Jawa Velorex 560 (1974)

Vlastník juriis
Vloženo 12.6.2018
Aktualizováno 10.12.2020

Velorex 560 - původně způsob jak se stát mobilní pro rodiny, které si nemohly dovolit auto.

První dojmy - Sajdkára? Takovou blbost bych si k motorce nikdy nepřipojil...:-) Způsob jak ještě zhoršit špatné jízdní vlastnosti stařičké Jawy...pak už to jen stačí vysvětlit dětem, které posadíte do kamarádovi sajdy, zdůvodnit sám sobě proč ...viz recenze níže a je to...:-)

Motorku bych doporučil pro - Pro blázny:-)

Doplňky na motorce - Gril, vířivka, sjezdovka s umělým zasněžováním.

K pořízení sajdy mě dohnaly vzpomínky na dětství. S rodiči jsme na chalupě jezdili na tátově J250/592 do lesa na houby (dva dospělí, dvě děti). Houby nejím a sbírám je nerad, ale každé ráno jsem otravoval, kdy už pojedem zase do lesa, kde jsem obvykle sebral dvě maliny a už nutně potřeboval domů...hlavně teda sedět na motorce

Rád bych v tradici pokračoval dokud ještě děti upřednostňují opravdový svět před virtuálním světem chytrých telefonů a sociálních sítí...dva dospělí a tři děti už ale kývačka opravdu nedá, takže sajda byla jediná možnost

Sajdu jsem koupil od překupníka. Chtěl jsem kompletní patinovku a ty už se u nás téměř neprodávají. Ta moje je z Litvy, vyrobena v roce 74...tedy původně panelkové kolo, které jsem nahradil kývačkovým. Protože jde o rodinné vozidlo=bezpečné...mám nové ráfky, přesoustružené a přeložiskované bubny, nové brzdové obložení, nová brzdová lanka. Pořídil jsem dětem odolnější, nižší plexi a plastové zrcátko zatím raději nechám ve skříni

Se soupravou mám zatím natlačeno cca 0,5km...jakože...tati, my chceme jet v sajdkáře...ale motorka nemá baterku a chybí jí výfuk...tati, my ale chceme jet...tatínek bere antibiotika, až se uzdravím, svezu vás...tááátííí (smutná očíčka)...tak se držte a jedem z kopce...

findejs1310
findejs1310 napsal 19.06.18 v 20:01

brutalni brutus neboli nadhera

Čadil
Čadil napsal 13.06.18 v 19:50 10b.

Hooorus
Hooorus napsal 13.06.18 v 14:04 10b.

Takový motorkářský kombík vlastně

Varaník
Varaník napsal 13.06.18 v 07:34

Dej pak vědět jak se ti líbí jízda

pp377
pp377 napsal 12.06.18 v 20:28 10b.

Motorka bez sajdy není kompletní. Gratuluji k dobré volbě. Ať Ti dělá samou radost a jezdí jako drak!