Yamaha Majesty 400 (2006)

Vlastník Pennywisse
Vloženo 30.5.2018
Aktualizováno 6.6.2019

Starsi skuter vhodny na dlhsie cesty. Prijatelny vykon a spotreba.

Kymco Downtown 300: Vyssia cena pri momentalnej ponuke.

První dojmy - Prve dojmy boli, ze nazivo vyzera lepsie ako na fotkach. Samozrejme dizajn je uz starsieho data a je to na nom vidiet, ale od Japonca nikto necaka, ze bude pekny ako Talianka.

Motorku bych doporučil pro - Myslim ze do mesta nie je vobec vhodna, ale skorej na vikendove dlhsie jazdy pripadne dlhsie dochadzanie do prace.

Doplňky na motorce - Tempomat - O-ring na plynovom hefte aby tie presuny rovin neboli take nudne.

Update k roku 2019 - koncom aprila sme si dali s kolegom na SR maxe trip do Istanbulu. Po ceste sme prešli Moldavsko, Bulharsko, Rumunsko a behli aj do Azijskej casti Istanbulu.
Kvalitny vylet. Z Moldavska sme kazdy odniesli 7 flias konaku.
Zazitkov vela, poruchy ziadne iba Apríli sa vysunul kontakt na relatku. 4000km. Niekedy tu o tom napisem viac.
Ale na dovezenu talianku celkom dobry vykon.
Minuly rok dala Kosovo Albansko Macedonsko.

Zatial som na Majesty najazdil,len nieco cez 3800km takze dlhodoby test to nebude ale len prvotne dojmy.
Prakticka stranka - musim vyzdvihnut rucnu brzdu, vyborna vec. ked treba postat v kopci a nechcete vypinat motor a mat volne ruky. Taktiez aj ako parkovacka. Odkladacie priestory su dobre, ale myslim ze X-Max 250 mal este vacsie. Co je vyborna vec tak to, ze sedadlo spolujazdca sa neodklapa, takze mozete sa nabalit aj na toto sedlo. Dve prilby vojdu v pohode. Dopredu vojde politerka flasa a trojo rukavic, vedla je este maly box napriklad na lekarnicku.
Dobra ohcrana pred vetrom, ale fuka na ruky. Dobre polohovanie noh bez schodika.
Sedadlo som si pridvihol o 35mm takze posed na dlhe trasy je vyborny. V pohode sa da za den spravit 700km to mam odskusane.
Budiky su chudobnejsie na udaje, mozete si vybrat bud hodiny alebo teplota , dva tripmetre a to je vsetko okrem technickych info.

Svetla su paradne, celkovo uz normalne svietia ako auto a dialkove su na nocne jazdy uplna parada.

Motor - celkom silak ale neviem to porovnat so seriou nakolko mam Malossi multivar, odporucaju k nemu 12g valceky , ja mam kombinaciu 4 x 12g a 4 x 15g na striedacku.
60km/h je pri 4000ot/min
80km/h je pri 4600oz/min
100km/h je pri 5000ot/min
115km/h je pri 5100ot/min
Original variator je vraj posunuty o cca 200-300 ot nizsie pri rovnakych rychlostiach.
Ale pri Malossi zas nie su citelne vibracie pri nizsej rychlosti.

Max som isiel 140 ale je uz potom trochu nervozna. Pri jazdeni +10km/h sa da dosiahnut spotreba od 3,6 kludnej jazdy, a pri sviznej jazde do 4,2l .
Nadrz ma vraj 14l, Dojazd po blikanie rezervy je 300km kludnej jazdy.
Rezerva od blikania vydrzi cca 50-70km.
Rozjazdy v meste vedia spravit dost rozdiel v spotrebe.

Podvozok - Majesty 400 ma ram z AL ako maloktory skuter, prehazdy zakrut dovoluje dost svizne a je narocnejsie skrtnut stojan aj ked vyuzivam takmer celu pneumatiku . Skrtol som zatial asi len dva krat.

Brzdy - v predu dvojkotuc, vzadu jedno s rucnou brzdou. Brzdi to dostatocne, je tam pouzity aj dualny system. Zadna ide casto do fleku ale da sa to s citom odkorigovat.

Ako u kazdeho skutra je ku vsetkemu zly pristup a cez milion srobov a plastikov.
Niekolko krat som mal rozobraty variator nakolko som cistil, kontroloval po kupe a skusal kombinacie valcekov.

Ako nevyhody by som vyzdvihol nedokonalu ochranu ruk, ale to sa da vyriesit Givi plexi
Male spataky tam by sa tiez zisli dlhsie ramienka.
Vacsiu nadrz by to chcelo, nakolko zvyk z SR-Maxu 300 tankovat po 450km asi uz nic len tak neprekona.

je to uz starsia pani, predsa rok 2006, ale mozem povedat, ze ako lacny cestovny stroj to bola dobra kupa.

OlafCZ
OlafCZ napsal 18.05.20 v 10:38 10b.

Díky za super recenzi!

TomProv
TomProv napsal 02.06.18 v 23:07 8b.

Proč už nemáš SR Maxe?

StB
StB napsal 30.05.18 v 18:44 10b.

Pěkný a pohodlný stroj. Už jsem měl možnost ho otestovat a byl jsem mile překvapen. Ať slouží.