Yamaha Majesty 400 (2004)

Vlastník fotopetrnovy
Vloženo 19.10.2018
Aktualizováno 23.5.2020

Je to široká motorka.Solidní výkon a hezký vzhled. Líbí se mi budíky a čumák, s velkými světly.

První dojmy - Respekt. Vezl jsem si ji domu za větru, asi 50 km. Dlouho sem nejezdil..asi 20 let , tak si už nepamatuji, jestli i dříve mi vadil vítr při 120 km/h :-) ..zatah má solidní, a to neřazení je fakt pohodlný..

Motorku bych doporučil pro - Motorka je ideální pro kohokoliv :-) určitě ne pro mladý kluky, kteří se cítí trapně , když mají říct..přijel jsem na skůtru :-)

Klady - nadčasový vzhled, budíky, dvě žárovky v hlavním světle, sice jen H4, ale ani to nevadilo. Možná dám jiné žárovky, nebo dám přídavné led lampy. Velice solidně to svítí vzadu. ani nevím, kolik to zadní světlo má žárovek. Trochu mi vadí malý zdvih přední vidlice, a tvrdeé pérování vzadu ve dvou. Nerozumím variatoru, nemám tušení kolik má motorka točit..a jak to dělat, aby to z kopečka pořád nebrzdilo. ale jde to. On ten variátor se vypne, při nějaké nižší rychlosti, a pak to jede na volno jako babeta . A první zkušenosti po celodenní jízdě ve dvou ?? necítím zádové svaly, protože sem zatáčky řídil rukama a všecko sem to tahal rukama..druhý den ráno mazec !!! další zkušenosti budu doplňovat.

Edit 8.2019 ujeto cca 3000 km
Spotřeba ve dvou, boční brašny, kufr 4.2l/100km.maximalka plně naložené motorky 130km dle GPS. Když jsem sólo, tak 150km/h to jede. (tachometr ukazuje 160,gps 150)

Plně naložený, ve dvou 500 km/den není problém. Motorka je dost choulostiva na podélné, vyjděte koleje. Je to určitě díky malým kolům.

Brzdy by mohli být agresivnější, ale je to i výběrem kotoučů a destiček. Motorka se lidem líbí. Dali jsme 1600 km po Tatrách na Slovensku, a klobouk dolů před souhrou motoru s variátorem

Oblíbil jsem si pružnost motoru z 70km na 110km

Prodáno. Se slzou v oku jsme přenechali tento stroj jinému uživateli. Věřím, že se bude mít skutřik dobře s bude dělat radost svému novému partákovi. Já bych neměl na skutřika tolik času.

Rebel245
Rebel245 napsal 19.10.18 v 07:36

Uzij si pohodli...najel jsem na ni 30tisic a mam ji stale..kolem komina a na nakup super...je to dobrej stroj. Pouzivam denne od dubna do rijna jiz nekolik let ...registruj se na majestyclub.cz

tomcruise77
tomcruise77 napsal 19.10.18 v 06:35 10b.

Hezký skútřík. Jenom pro info, variátor zabírá permanentně. Pouze odstředivá spojka rozepne až při jízdě téměř krokem. Tak by to mělo fungovat. I když startuješ, už se variátor točí. Aspoň tak jsem to měl na Burgmanovi.