Harley Davidson FLHXSE CVO Street Glide (2016)

Vlastník Drucko
Vloženo 2.5.2018
Aktualizováno 1.5.2019

Lokomotíva po stránke váhy tak aj sily. Krásna lokomotíva. Láska na prvý pohľad. Ten druhý bol horší ;)

predávam - viď inzerát

BMW R 1200 GS: Skvelá motorka ale pre spolujazdca už tak pohodlná nie je.
BMW R 1200 RT: Dlho som premýšlal a bola takmer objednaná ale ponuka na HD bola z ponúk čo sa neodmietajú

První dojmy - Najprv Wau a v zápätí čo si to kúpil :O ???

Motorku bych doporučil pro - Skúsený vyjazdený motorkár, kľudný jazdec, dlhé tripy.

Doplňky na motorce - Výfuky Dr. Jekyll & Mr. Hyde
Vyššie plexi
Predné osvetlenie

Nie som starý, ale nemám potrebu už na motorke blbnúť. Popravde ma to ani nikdy extra nelákalo a skôr som za pohodu. Vychutnávam si jazdu. Cítim vôňe, vzduch. Iný pocit a radosť z cestovania.
Navyše milujem svoju ženu a bez nej mi je na motorke smutno, tak som hľadal niečo na čom by sa nebála, sedelo sa jej pohodlne a uživala si výlety so mnou.
Tak začnem od BMW GS - skvelá motorka a pre jazdca ako stvorená, no spolujazdec je na tom horšie čo sa týka komfortu preto som pozeral viacej na BMW RT keďže šotolinový kráľ zo mňa nebude. Vystačím si s cestami. RTéčko som takmer objednal no potom som dostal ponuku na HD s výbavou a cenou ktorá sa naozaj nedala odmietnuť aj keď som sa pri výbere motorky zaprisahával že cez 22 000,- Eur nepôjdem. Samozrejme, že som šiel :) . HD Street Glide CVO je cenovo predsa úplne inde. Nová nebola. Ročná s nábehom 7200 km. S pár vylepšeniami.
Jedinú vec čo plánujem dokúpiť je King Tour Pak.

A teraz k motorke. Keď som sa na ňu posadil prvý pocit bol: " to je ťažké ako krava!!! To bola strašná hmotnosť so všetkou tou výbavou. Moja skúsenosť s HD bol Brakeout čo je fifipierko a Road King Special. Pár krát som sa na nich zviezol no obrovský rozdiel oproti tomuto kolosu. Takmer 500kg "živej" :) váhy.

Jazdí skvele. Manipulácia na mieste to sú trošku galeje, našťastie má aj spiatočku. Horšie je nedajbože ju pri manipulácii nakloniť a tú váhu neudržiš, Preto je potrebné vždy pouvažovať a dať si načas pri manipulácii. Taktiež neobľubuje veľmi nízke rýchlosti. Ako náhle sa ale rozbehneš je to pohoda. Veľmi ľahké ovládanie a dobrá stabilita.
K motoru a k výkonu. Ťahááá. Viac k tomu sa nedá napísať. Od 1500 otáčok ťahá a od 3000 otáčok letí. Ten brutálny záťah čo má táto motorka kde je cítiť tú vibrujúcu silu v každom jednom okamihu ktorá sa premení v prípade potreby v záťah. Klobúk dolu. Veľa mojich známych keď som si ju kúpil si ťukalo na čelo, že takú rachotinu čo ťaží z mena si kupujem. HD sa za tie roky posunula niekde úplne inde ako 10-15 rokov dozadu. Je to síce stále stará poctivá škola - kus železa, ale s mohými modernými prvkami.

Pár drobností. Pojadzný cirkus. A je to pravda. Kopec chrómu, audio s výkonom 600 Wattov. Bežne počúvam do rýchlosti 120 km/h.
Výfuky Dr. Jekyll & Mr. Hyde. Kto pozná vie. Skvelá vec keď sú potrebné
Samozrejme osvetlenie. Doplnkové hmlovky a horné pomocné svetlá v LED prevedení

Nedá mi, má to aj mínusy. Prehrávanie hudby z USB. Nedokáže to prehrávať z foldrov. Všetko hneď načíta a máš smolu.
Spotreba? Neriešim ale z toho čo mám odjazdené bežne 5-6 litrov. Keď sa ponáhľaš plus nejaké to mesto nie je problem vybehnúť niekde k 8 litrom.

Rád zodpoviem otázky kto má. Prípadne sa pridám na nejaký trip. Z pracovných dôvodov skôr kratší (predĺžený víkend a pod.)

PREDÁVAM - viď inzerát

toša.
toša. napsal 06.10.19 v 13:47

Pěkný stroj

Chudobák
Chudobák napsal 07.05.19 v 09:06 10b.

MGG
MGG napsal 07.09.18 v 23:35 10b.

Nadherna motorka

Drucko
Drucko napsal 10.07.18 v 16:15

Caveman Harik je Harik. Bez urážky, mne sa viacej páči H-D a navyše ponuka bola na H-D nie na Indiana :). No v akždom prípade je aj to krásna motorka. Roadmaster kus nádherného železa zo srdcom.

Meggier
Meggier napsal 10.07.18 v 15:30 10b.