Blata 125 Enduro (2012)

Vlastník Tom14789
Vloženo 21.4.2018
Aktualizováno 21.4.2018

Dlouho dopředu, než jsem koupil Blatu jsem přemýšlel co koupit. Jako prvni mi padla do oka MZ 125 sx, jediný problém jsem viděl v servise. Tudíž jsem se začal rozhlížet po jiné. Jakmile jsem uviděl Blatu, nechtěl sem jinou.

První dojmy - K motorce jsem měl zprva určitý respekt, velký rozdíl oproti fichtlu :-D. Ale jakmile jsem se zbavil částečného respektu, hned jsem viděl že mk sedne.:-) Blata se mi zalíbila jak už stylem tak i menšími detaily jako třeba znak Blaty v kolech a dalšími drobnostmi, kterých si člověk hned nevšimne.

Motorku bych doporučil pro - Všechny co začínají. Jelikož sem na ní začal taky, tak to dobře vím.

Doplňky na motorce - V budoucnu bych chtěl doplnit Blatu blástry. Tak kdyby někdo měl nějaký návrh jak, budu rád.

Po tom co jsem se trochu naučil ovládat větší motorku, tak sem začal i trochu blbnout, je to moje první 125, do té doby jsem jezdil jen pincku. Zpočátku jsem jezdil převážně polňačky, jelikož jsem v té době dělal ř.p. a nechtěl sem riskovat na silnicích. Před koupí se mi pár lidí snažilo vymluvit Blatu, ať už že se jim nelíbí nebo že nevydrží, no šel jsem svojí cestou, nechtěl jsem žádného číňana. Teď už vím, že jsem neudělal chybu, i když se mi v tváři úsměv zamrazil při první a doufám v blízké době poslední potíží. Tou potíží byl stator zapalování, zavolal jsem do Blanska, kde mi ochotně poradili a do týdne jsem zase jezdil. Blata, jak už všichni víme chce svůj specifický styl ovládání. Chvíli mi trvalo, než sem přišel na to, že motor chce točit, točit a zase točit . V poslední době prošla moje blata zásadní změnou, předchozí majitel se totiž na ni řádně vyřádil. Časem bych sem dal všechny své úpravy.

Tom14789
Tom14789 napsal 22.04.18 v 08:43

Díky všem za kladné hodnocení

125Marek
125Marek napsal 21.04.18 v 22:20 10b.

ať to lítá Taky jsem měl enduro Blatu

Milan1963
Milan1963 napsal 21.04.18 v 21:43 10b.