Blata 125 Enduro (2015)

Vlastník Kaťák
Vloženo 10.6.2015
Aktualizováno 17.10.2016

Zatím jsem s ní naprosto spokojen (jediné moje zkušenosti byly na pionýru a minibiku, takže obrovský rozdíl)
ilustrační foto:

KTM EXC 125: náročná na servis a v době kdy jsem sháněl motorku nebyla žádná v dobrém stavu

První dojmy - Motorku jsem koupil v lednu na inzerát od jednoho chlapíka, který uváděl nevhodný dárek. Motorka neměla nic najeto (2 km ještě z výroby) a ani zapsaného majitele, takže jsem první. Hned při první jízdě mi padla do ruky...je lehoučká, endurově vysoká a v neposlední řadě osazena hodně kvalitními komponenty.

Motorku bych doporučil pro - Vhodná pro začínající jezdce a pro toho, kdo nehledá vysoký výkon (na dojíždění do práce, školy a na kochání se krajinou)

Doplňky na motorce - Blástry Acerbis
Polep šedých plastů
Kvůli špatnému přístupu k baterii jsem si vyvedl dráty a schoval je v přední masce

Původně jsem si chtěl koupit ojetou ktm exc 125 (nebo 200), ale měl jsem docela strach že bych ji neudržel pod zadkem a nedoplatil se za údržbu...nakonec se můj problém vyřešil tím, že jsem náhodou na inzerátech narazil na úplně novou Blatku (levnější než 8-10 let stará ktm). Chvíli jsem přemýšlel a nakonec jsem se pro Blatu rozhodl.
První dojmy super...na 125 poměrně živá (ale až ve vyšších otáčkách), je lehoučká, jako bych jel na kole.
Motorka je super jak na silnici tak na polních cestách...
Akorát možná časem přezuji, standardní pneu jsou takové nemastné neslané...prostě nevynikají ani v terénu ani na cestě, takový kompromis (ale asi to k enduru patří)

6.5 2015 najeto 1000 km, takže provedena první garanční prohlídka, samozřejmě přímo v Blansku (výměna oleje a filtru, seřízení ventilů a celková kontrola motorky).

12.6. 2015 najeto 1900 km a zatím bez problému (až na mou blbostí ulomenou páčku a jedna chybička v podobě spojky_zcela nevypíná...čekám až mi přijde spešl klíč abych si jí mohl seřídit.

10.10. 2015 najeto 4 400 km. Žádný problém, vše šlape jak má, jsem spokojen. Spotřeba se obvykle pohybuje od 2,7 do 3,1 l/100 km.

2.3. 2016 najeto přes 4 700 km. Vše funguje jak má, teď mě čeká výměna oleje.
I přesto, že ji vlastním už celý rok a je mi 19 let (můžu řídit motorku se 35 kw), tak mě pořád neomrzela a každou jízdu si užívám.

6.5. 2016 najeto 4800 km. Provedená druhá garanční prohlídka (jak jinak než přímo v Blansku) tedy vyměněn olej a filtr, kontrola karburátoru, volnoběžky, zapalování, spojky a ještě několik dalších detailů. (vše v pořádku)

15.6. 2016 najeto 5300 km. Přetržené spojkové lanko (přímo u válečku). Koupil jsem nové originální, cena 500 Kč

10.9. 2016 najeto 6800 km. Blatka našla nového majitele.