Kawasaki GTR 1400 (2017)

Vlastník NickDs
Vloženo 9.4.2018
Aktualizováno 9.4.2018

Nedá se psát žádný úvodní text. Je to prostě Kawaski GTR, parník mezi cesťáky.

Motorka koupena od FIRMA:Harness (Uhříněves) - Skvělý přístup prodejce Ondry Lelka. Vřele doporučuji všem.

První dojmy - Je to neskutečná lokomotiva. Miluji ji. Ona miluje mě.

Ne, teď trochu vážně. GTR byl můj sen už několik let. Když jsem před pěti lety kupoval Z1000SX ABS Tourer tak jsem stejně věděl, že si ji jednou koupím. V té době to bylo další kilo navíc a to jsem prostě neměl, takže Zed mě na chvilku ukojil. S novou sezónou jsem si ale sen splnil a jedna krásná modrá GTR mi říká páníčku.
První dojmy? Je perfektní, silná, krásná. Zatím mám za sebou jenom jeden výlet do Krumlova a zpátky, takže se seznamujeme.
Co už vím je fakt, že je krásně pohodlná, výkonu bude vždycky dost. Na svou hmotnost je výborně pohyblivá, nemám problém se proplétat v Praze v provozu při rychlosti cca 20km/h. Jasně, je to kus stroje, takže si člověk musí hlídat šířku mezi auty, ale i tak je parádně mrštná.
Co mě ale zklamalo je stavitelný štít. Při plném vytažení mi vítr leze přímo do helmy, turbulence a hluk co vznikají v kokpitu jsou brutální a při 150km/h se nedá v sedě jet.
Četl jsem na fóru, že je to známý problém u GTR a že to chce vyměnit štít za něco s deflektorem, takže už vybírám, protože s továrním se jezdit nedá. Je to škoda, že u cesťáku za čtyřista tisíc je tahle zásadní věc tak odfláknutá.
Až vyměním štít tak dám vědět, jestli to nějak pomohlo.

Jinak je to ale můj sen, tak přece si nebudu stěžovat

Fajn sezónu 2018 všem.

N.

Michal1011
Michal1011 napsal 16.04.18 v 19:26 10b.

1Václav1
1Václav1 napsal 15.04.18 v 11:58 10b.

Zdravím a nemohu více než souhlasit s článkem níže My ji máme druhým rokem a nemohu vynachválit,je to ale stroj pro piloty s hlavou,kteří to mají srovnané,potom je to fakt na pohodu.Teď jsem si pořídil navigaci ,Garmin zumo 595 vč držák mezi řidítka co přijde,montáž noproblém ale kam s těma drátama ,no nic,užívej km,je to fakt super

lopata75
lopata75 napsal 10.04.18 v 08:44 10b.

Čau.Super stroj. Potíže s turbulencemi mají asi vyšší postavy. Já nic nezaznamenal. Běžná jízda, úplně nahoře. Sportovní jízda, Plexi níž. Deflektor bych mít nemohl, vadí mi... Užívej km. Je opravdu skvělá!

Zelinář
Zelinář napsal 09.04.18 v 19:46