Yamaha FZX 750 (1989)

Vlastník bulldogbiker
Vloženo 8.4.2018
Aktualizováno 23.12.2020

Trošku Mad Max od Yamahy říká se tomu také malí V Max

První dojmy - Hustý bajk pro zábavu a velice zajímavým designem. Krásný zvuk motoru i výfuků. Dobré zpracování detailů.

Motorku bych doporučil pro - No je dobrá :-)

Doplňky na motorce - Na mém FZX jsou krásné dobové hliníkové blinkry v řídítkách. Minulý majitel pěkně upravil zadní část a tak luxusní široká řídítka. Mně se to moc líbí.

Motorka je dovezená z Německa kde delší dobu stála.
Za výhodu lze také považovat startování, které je u FZX v pohodě díky elektrickému čerpadlu, které po zapnutí zapalování doplní do 34 mm karburátorů palivo. Startování je tak i po několikaměsíční pauze bezproblémové. Možná pro někoho výhodou pro někoho nevýhodou činí přepínání palivové rezervy, které je umístěno společně se sytičem na panelu kapotáže pod levou rukojetí řidítek. Za jízdy tak odpadá složité hledání palivového kohoutu pod nádrží. Nema palivoměr.

Pět ventilů na válec dává motorce docela slušný kroutící moment 78 Nm a výkon okolo 100 koní.
Ten chlazený kotouč je pecka. Tenkrát se vyráběly motorky úplně jinak než dnes!!!

Motocykly 750 ccm jsou dnes jakýmsi přežitkem, plně nahrazeným šestistovkami a litry. Třičtvrtělitrové mašiny však mají věhlasnou historii, po boku litrů stojí od sedmdesátých let.
Motocykly s objemem 750 byly hodně populární. Ovladatelnost byla lepší než u litrů to platí i pro FZX.

Svezení na FZX není žádná nuda, umí pěkně zatahat.

Na FZX nemám vůbec čas jezdím dost na jiných moto ale když na ní sednu tak mne šíleně baví !!
Musím ji tento rok 2019 dát na značky..

5.5.2020
Zatím jsem FZX na značky nedal, nějak to nestíhám a už ty moto nemám kam dát.

30.11.2020
Fzx stále mám. Už jsem jí chtěl prodat protože u mne jenom stojí. Mám jí ale pěkně v teple vystavenou . Často na ní koukám a myslím že je to prostě nádherný kus železa.
22.12.2020
Dneska jsem z nudy čistil plastové a gumové části na fzx. To by člověk nevěřil kolik může žít na jedné motorce pavouků. Nevím kdy jí zase projedu teď nemá ani baterií. Jsem ve fázi výběru nového cestovního endura. Vypadá to že pořídím nové KTM 890 ADVENTURE která vyšla minulý týden. K prodeji snad bude už v únoru.
Jestli to zde někdo čte, přeji mu hezké svátky.

tomcruise77
tomcruise77 napsal 13.05.20 v 05:46 10b.

já pamatuju 750 = superbike, to už byli stroje mimo naše chápání, slintali jsme už při pohledu na Kawu 500 GPZ

p.epanica
p.epanica napsal 29.12.18 v 22:04 10b.

...

Veromo88
Veromo88 napsal 16.04.18 v 13:21

Velice agresivní
Ještě jsem toto moto nikdy neviděla