Honda XL 1000V Varadero (2004)

Vlastník 1OCTAN1
Vloženo 8.4.2018
Aktualizováno 8.4.2018

Krásnější, větší a těžší než jsem čekal. Každý metr jízdy si užívám na 110%

Motorka koupena od Los motos - Borec v pohodě, vstřícný, nic nenutil, dobře se s ním pokecalo.

Aprilia ETV 1000 Caponord: Nedůvěra ve spolehlivost a hlavně mi ji rozmluvil člověk, který mašiny servisuje nějakých dvacet let.
Suzuki DL 1000 V-Strom: Něco mi vnitřně říkalo NE

První dojmy - První dojmy z tlačení do garáže byly katastrofální. Na to že mám sto kilo a metr osmdesát jsem si říkal, jestli jsem to nepřehnal...takový slon. První dojmy z jízdy obavy okamžitě změnily. Lehká, krásně ovladatelná, pohodlná...jo...budeme hodně velcí kámoši.

Motorku bych doporučil pro - Komu doporučit?...velkému, dospělému chlapovi.

Doplňky na motorce - Doplňky: ukazatel zařazené rychlosti...neukazuje správně, budu se v tom muset porypat, ale až ukazovat bude, bude to fajn doplněk. Tři kufry...používám jen ten horní, ale až vyrážím na cesty, budou se určitě hodit. Kožený potah nádrže s tankvakem...sundal jsem ti, protože se mi to nelíbí. Demontáž a montáž je jednoduchá, takže není problém před delší cestou nahodit kvůli tomu tankvaku. Powercomander...vůbec nevím na co to tam je a nejraději bych to hned hodil pryč, protože nemám rád, když se někam dává něco na víc a zvlášť když se při tom hrabe do elektriky a počítače a nevím čeho, ale bojím se, že když to vyhodím, tak se tam pak něco rozese...pokazí. Tak to tam raději nechám. Pak ještě padací rám a zadní tlumič Ohlins.

Varadero jsem si vybral, protože se mi líbí od prvního dne, kdy jsem jej viděl...a že je to už nějakých dvacet let. A protože si myslím, že už jsem dozrál do věku, kdy bych si měl pořídit velké cenduro, začal jsem po nějakém pokukovat. Ještě jsem zvažoval Stroma a Caponorda...a že teda na fotkách má Caponord opravdu koule...hodně, hodně jsem nad ním přemýšlel a snad bych i nějak skousnul ty jeho neduhy s elektrikou...ale pak jsem ji uviděl naživo a teda nějak ze mne to nadšení spadlo...ty koule nejsou až tak velké, jak jsem si myslel. Takže bylo rozhodnuto. Varan je doma a je to opravdu přesně to, co jsem chtěl. Pokud mne vždycky doveze domů a nezklame mě, tak nikdy nezalituji, že jsem jej vzal.
Až budu mít najeto o pár tisíc víc, tak se rozepíšu k ježdění. Teď by hodnocení nemělo smysl a bylo by neobjektivní vzhledem k počátečnímu nadšení.

chipman
chipman napsal 11.05.22 v 22:10 10b.

Super napsáno! S varanem jsem taky spokojen. Je to fakt pohodlna motorka. Hodně šťastných kilometrů přeji Tobě a všem
Příznivcům jedné stopy! Hlavně s rozumem ??

1OCTAN1
1OCTAN1 napsal 19.04.21 v 20:54

Tak Varan je půl roku z domu. Řekl jsem si, že je čas jít dál. Chtěl bych GS Advíka. Tak objíždím inzeráty ... a je mi z toho smutno. Co jsem to udělal... Takový vymazlený Varánek... Nikdy mě nikde nenechal a poznal jsem díky němu spoustu nových přátel a těch srazů co jsme spolu zažily. A teď když vidím ty omlácené GéeSa za ty nekřesťanské peníze... Co jsem to udělal... Ach jo. Snad do léta objevím aspoň jedno trošku přijatelné...

Janoš-XJ
Janoš-XJ napsal 15.04.18 v 20:05 10b.

Tak ti držím palce ! A hlavně kolama dolů !!

spike-cz
spike-cz napsal 15.04.18 v 12:23 10b.

holtík
holtík napsal 11.04.18 v 07:28 10b.

Honda je prostě Honda. Super volba. Jasných deset.