Aprilia RS 125 (2003)

Vlastník Miti
Vloženo 23.3.2018
Aktualizováno 23.3.2018

Motorka je hravá a lehká , líbí se mi možnost úpráv motoru které si udělám na "koleni"

Cagiva Mito 125 EVO: Není tak spolehlivá jako aprilka a je tam velká díra mezi otáčkami mezi 6-7 tisícy ot/m , dály jsou na ní hůře sehnatelné jak na aprilku

První dojmy - Zrychlení , zátah , sportovní posez celková ergonomie motorky

Motorku bych doporučil pro - Pro malé střelce s velkým srdcem ;)

Doplňky na motorce - Přímý filtr , přetryskovaný karburátor , upravená hlava válce , tvrdší podvozek sportovní svíčka ( NGK CR10)

Přemýšlel sem o cagiva mito 125 ale po tom co jsem se byl asi tak 6x podívat po různých mitech tak sem uznal že najít hezké mito je zázrak tak jsem přestal koukat na mita a koukal sem po aprilkách a vida ! hned po týdnu se obejvila tahle kráska z nové hradce tak se pro ní jelo ! od rodičů nemám podporu v motorkách tak jsme na kamarádovém yzf jeli ve dvou přímo ze školy vstříc aprilce , jak jsme dojely viděl jsem že byla padlá na pravou stranu ale co , Motor šlapal jako hodinky až na menší škubání při nízkých otáčkách které jsem doma poladil . Věděl jsem že jí musím mít tak jsme to sepsali a už se vezla domů následující víkend jsme měli jét na Dubou tak jsem ješště koupil 2x pouzdérka stupaček a přelisoval je protože ten "vakl" byl strašnej . Motorka se v zatáčkách cítí jako doma nejlíp jí dělají táhlé zatáčky hezky pod plynem , když v nich jedete je to pomáda ještě jsem se na moto necítil takhle jistě a ty brzdy ? jedním slovem pohádka , když chci prudce brzdit je to jako přímák s kamionem ale když si chci přibrzdit jak kdyby brzdila za mě . Jelikož je to série Aprilky s krovkou tak můžete hádat jaká je egronomie pro spolujezdce :D ale tak je to 125 a to není pro dva ! Spotřeba 8-10l podle toho jak se tahá ;) a servis ? já jsi radši všechno udělal hezky sám přes zimu né žadný servis abych v něm nechal x desítek tisíc takže asi tak ;) stačí když se o motorku budete dobře starat a ona vám to 100x vrátí nazpátek :) .

mito7
mito7 napsal 05.04.18 v 11:12 9b.

S tím přímým filtrem to musí dělat hroznej rámus ze sání a navíc to saje teplý vzduch bez náporu a tím si snižuješ zbytečně výkon. Nehledě na rozhozené rezonanční poměry na sání, díky kterým si zhoršuješ pružnost ve středních otáčkách.
Jaké úpravy motoru, které si uděláš na koleni máš na mysli?

namor27
namor27 napsal 28.03.18 v 13:02 10b.

Pěkná, kámoška taky takovou dává do frcu, Pájísek75

jerseySE
jerseySE napsal 26.03.18 v 19:23 10b.

Hezká, brácha si takovou taky pořídil na hraní

děsno
děsno napsal 26.03.18 v 10:05 10b.

moc pěkná, taky po ní pokukuju, na okruhu to musí být pecka

Clint.
Clint. napsal 23.03.18 v 22:26 10b.

Za mě desítka pro odhodlaní a šikovnost, s těma rodičema, mam doma 12ti leteho smraďocha a budu trnout až bude chtit do provozu, takže jim rozumim ale, byl jsem asi jako ty, takže rozumim i tobě, jen jim nedej duvod zklamaní přístupem chovaní v provozu, jinak seš šikovnej, klobouk dolu a jen tak dál