Yamaha XTZ 750 SuperTenere (1996)

Vlastník Venca_z_Otovic
Vloženo 19.3.2018
Aktualizováno 7.1.2019

Supertenere, to je název pro super stroj, je to skvělý cestovní enduro.

První dojmy - Je to mohutná mašina, ze které jde na první pohled respekt. Váží 230 kg se všema náplněma a sedlo má skoro 90 cm vysoko. Já jsem 175 cm vysoký a mám 75 kg, takže by spousta lidí řekla, že je na mě velká. Když jsem se na ní poprvé rozjel, zjistil jsem, že se krásně ovládá.

Motorku bych doporučil pro - Moto je vhodné na dlouhé cesty i do terénu.

Doplňky na motorce - Motorku jsem koupil s padáky a nosičem na jeden kufr. Já jsem si na ní koupil cestoví pexi, nosiče na tři kufry, přídavný led světla a mřížky na světla.

Aktualizace: 24.5.2018 Dnes mi přišly kapsy do padacích rámů, tak jsem hned namontoval padáky zpátky a přidělal na ně ty kapsy, ještě mi přišlo přečalouněný sedlo.

Motorku jsem viděl v roce 2013 na sraze, ještě když jsem jezdil na 250 panelce a hned mi padla do oka. Když jsem si jí pak v roce 2017 koupil, splnil jsem si sen. Rád cestuju na motorce, mám rád svobodu a když se řekne cestování, tak si představím cestovní enduro, v mém případě Yamahu XTZ 750 SuperTenere. Líbí se mi, že se na ní dá pohodlně cestovat ve dvou s bagáží a nějak extra jí to nezatěžuje. Motorku si servisuju doma s pomocí mého táty, ze začátku jsem se bál do ní hrabat. Táta mi řekl že na tom není nic složitýho, tak jsme se do toho pustili. Od výměny olejů a filtrů přes přezouvání až po seřízení ventilů, nic na tom není.

Mann
Mann napsal 11.11.18 v 11:38 10b.

XTZ 750 má pro mě neporovnatelně větší charisma než nové ST 1200. I po těch létech je to pořád kus poctivého a pěkného biku

Radus88
Radus88 napsal 24.05.18 v 19:07 9b.

Dobra volba

hasa
hasa napsal 19.03.18 v 19:39 9b.

Krásná a hlavně poctivá motorka