Honda CB 500F (2017)

Vlastník callowsick
Vloženo 19.1.2018
Aktualizováno 28.4.2023

Bylo to dobrý a nedělám to rád

Vloženo: 20.04.2023, Uskutečněno: 20.04.2023, Stav tachometru: 18900 km, Zhlédnuto: 50x

Celou zimu jsem CB chystal na sezónu. Sehnal jsem druhej pár sedel, nechal si je přicpat u čalouníka, aby se z nich staly touringový sedačky business class, vyměnil jsem olej za Castrol Power1 (10W-40), prohodil pneumatiky za osvědčený Mitas Sportforce+, tentokrát ve verzi EV, což má být dvousměs.
Dohřátej nekvalitou originálního řetězu, kde jsem se snažil furt rozhýbávat neustále zatuhávající články a pozoroval i nepravidelný vytahání, vyndal jsem z regálu vloni koupenou řetězovou sadu do foroty (řetěz DID, kola JT) a dal jí tam.
Musím říct, že zpracování kol je mnohem lepší - zadní rozeta je líp odlehčená a přední kolečko má na sobě tlumící gumu, na rozdíl od originálu.

taky jsem v regálu našel výhodně koupený řídítka Wastro, trochu líp tvarovaný, než momentální Accel a nahradil i je.

Takhle vybavenej jsem jel na první STK, kde kromě ukrutnýho deště a následný cestičky bahna, která po mě zůstávala na kontrolní lince, nebyly komplikace a závada ani lehká.

a pak přišla myšlenka na prodej obou Hond a koupě jedný Suzuki, která by je dokázala nahradit obě. A protože to byla velice hlodavá myšlenka, přistihl jsem se při chystání CB na prodej. Docela mi to trhá srdce, ale zase nechci ustrnout u jedný motorky.

Co bych o CB řekl na rozloučenou? Říká se o ní, že je pro holky a začátečníky, ale to je dost zjednodušený. Umí být překvapivě rychlá, umí hltat kilometry a rozhodně mě za těch šest let nezačala nudit.
Co si uvědomuju i teď, je ta ohromná důvěra v tuhle motorku, kdy od prvního nastartování před prodejnou v Letech jsem z ní měl pocit, že můžeme okamžitě vyrazit kamkoli, beze strachu o techniku. Mám to pořád a budu citovat kolegu Pecha, který o CB říká: Je spolehlivá jako slunce.

Snad se jí dostane vlídnýho zacházení

CB600 (23) napsal 20.04.2023 v 20:14

Takže bude novej osmičkovej Strom?

1 reakce

callowsick
callowsick 21.04.2023 v 16:39

Ne ne, praveze ještě “stará” 650 ,-)

berry78 (145) napsal 20.04.2023 v 14:54

Mno ty krásno ... to ses do toho jarního úklidu vopřel docela slušně .. Taky už jsem občas unavenej z udržování mojí početné flotily v chodu .. občas si řikám seru na to .. půlku prodám a koupim novou Tenere 700 ... ale ten čas ještě nenastal , ( a taky čekám až bude mít T700 bezdušová kola ) .. Co jsi se nakonec rozhodl pořídit ?

• MItasky??? uá! ...nebo ne?

tak holka oslavila desetitisíciny :-) konečně - letos nebyla moto dovolená, tak to tolik neskáče. původní gumy Dunlop Sportmax D222 po týhle dávce kiláků sice mají pořád ještě rezervu vzorku a do limitu by to ještě

Typ: Údržba
    Vloženo: 13.09.2018
    Uskutečněno: 13.09.2018
  • Podvozek doladění

po výměně jsem měl trochu kyselej ksicht - zadní tlumič byl dobrej, ale předek ztvrdnul a na oblíbenejch trasách kolem Berounky to bylo utrpení - hrbatý silnice, díry a všechno mi to šlo do rukou. pomohlo povolení pře

Typ: Údržba
    Vloženo: 30.08.2018
    Uskutečněno: 30.08.2018
  • Podvozková kůra

chtěl jsem CéBo trochu potunit a jako smysluplnej mi přišel lepší zadní tlumič pérování. Původní na zvlněný silnici docela pumpuje, jako kdyby potřeboval zvětšit útlum, ale bohužel se dá nastavit jen předpětí pružiny.

Vloženo: 13.08.2018
    Uskutečněno: 13.08.2018