Honda CB 500F (2017)

Vlastník callowsick
Vloženo 19.1.2018
Aktualizováno 28.4.2023

Vloženo: 13.08.2018, Uskutečněno: 13.08.2018, Stav tachometru: 8700 km, Zhlédnuto: 13x, Firma: FIRMA:wemoto (Vinařice)

chtěl jsem CéBo trochu potunit a jako smysluplnej mi přišel lepší zadní tlumič pérování. Původní na zvlněný silnici docela pumpuje, jako kdyby potřeboval zvětšit útlum, ale bohužel se dá nastavit jen předpětí pružiny.

Vybral jsem kousek od YSS a když už jsem byl v objednávání, přihodil jsem i přední pružiny téhož výrobce

Tlumič působí propracovaným dojmem, ostatně porovnání s původním kouskem ledasco napoví. Předpětí pružiny je nastavitelný plynule, útlum klikáním plastovýho prstence dole. Dá se i lehce zvětšit celková dýlka vyšroubováním horního oka - udělá to něco kolem dvou cenťáků.

samotná montáž bez potíží, stačilo odstrojit sedlo řidiče a boční podsedlový plasty.

přední pružiny byly horší...že vypadají až podezřele stejně jako originály...no budiž hloupý bylo, že měly o chlup menší vnitřní průměr a aby se daly smontovat s vymezovacíma podložkama ve vidlici, musel jsem je jemně opracovat stopkovou bruskou. Problém dělal jinak zformovanej koncovej "půlzávit", ale šlo jen asi o milimetr.

První dojmy po 150km - předek je pro mě bez rozdílu, možná lehounce tužší při brzdění.
Zadek se chová jinak - je znatelně líp utlumenej a bude potřeba povolit, bo je zbytečně natvrdo.
Ad nastavování...pitomý je, že se musí imbusem povolit červík na prstenci a pak teprve se dá otáčet. Nic moc pohotovýho a červík nesmí vyjít někam, kam se na něj nedostaneš...

takže plán: změkčit předpětí a stáhnu i tlumení a bude to cajk

• Bylo to dobrý a nedělám to rád

Celou zimu jsem CB chystal na sezónu. Sehnal jsem druhej pár sedel, nechal si je přicpat u čalouníka, aby se z nich staly touringový sedačky business class, vyměnil jsem olej za Castrol Power1 (10W-40), prohodil pneumati

Typ: Prodej
    Vloženo: 20.04.2023
    Uskutečněno: 20.04.2023
  • MItasky??? uá! ...nebo ne?

tak holka oslavila desetitisíciny :-) konečně - letos nebyla moto dovolená, tak to tolik neskáče. původní gumy Dunlop Sportmax D222 po týhle dávce kiláků sice mají pořád ještě rezervu vzorku a do limitu by to ještě

Typ: Údržba
    Vloženo: 13.09.2018
    Uskutečněno: 13.09.2018
  • Podvozek doladění

po výměně jsem měl trochu kyselej ksicht - zadní tlumič byl dobrej, ale předek ztvrdnul a na oblíbenejch trasách kolem Berounky to bylo utrpení - hrbatý silnice, díry a všechno mi to šlo do rukou. pomohlo povolení pře

Typ: Údržba
    Vloženo: 30.08.2018