Keeway Superlight 125 (2006)

Vlastník waccl
Vloženo 27.12.2017
Aktualizováno 27.12.2017

Moje první motorka, na které jsem se učil jezdit. Na první pohled vypadala jako mnohem větší a silnější stroj.

První dojmy - Spokojenost, dobře ovladatelná, výkon slabší, ale na dojíždění do práce a krátké výlety stačila.

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníky, nenáročné jezdce nebo pro motorkáře A1.

Doplňky na motorce - Kožená rolka.

Motorku jsem koupil jako svoji první motorku, o koupi rozhodla cena. Původně jsem chtěl mnohem dražší skútr, ale nakonec jsem koupil Superlight 125 a za ušetřené peníze si dodělal řidičák na plné A.
Po koupi jsem musel motorku opravit, vyměnit olej, svíčku, řetěz, táhlo řazení a zadní pneu. Demontoval jsem poškozené boční brašny. Po důkladné očistě, vyleštění a dobití baterie poprvé vyrazil. Po najetí cca 100km se baterie vybila, po proměření dobíjení se světly jsem zjistil, že volty OK, ale jsem -1A. Nakonec jsem to vyřešil nákupem LED žárovek do celé motorky a hned to dobíjelo jak mělo. Slabinou motorky byly i horší plasty, které praskaly. Další nevýhodou byla zrcátka, která jsou úzká a při širší postavě jsem v nich viděl pouze svoje ramena.
Pro začátečníka, který má rád cruisery, je to dobrá motorka. Dobře se na ní sedí, dobře se ovládá a maximální rychlost kolem 90km/h je vyhovující. Ve dvou je to už horší, předjíždět se nedá a kopcích ztrácí rychle dech. Nejhorší však byly vibrace, které tento jednoválec měl. Při otáčkách 5500-7500 začali nepříjemné vibrace motoru, které se přenášely do stupaček až mě brněly celé nohy.
Po půl roce a ujetých cca 1000km jsem motorku prodal.