Keeway Superlight 125 (2010)

Vlastník Kocianek
Vloženo 2.6.2017
Aktualizováno 2.6.2017

Čínská verze menších chopperů.

První dojmy - Pocit z první jízdy a ozkoušení, když mi ji jako novou přivezli tenkrát až před dům, byl naprosto parádní! Jelikož jsem měl po zkouškách z auto/motoškoly už déle než půl roku a za tu dobu jsem na žádném jiném motocyklu neseděl, tak to byla o to větší paráda. Tlamu jsem hnedka taky nehodil, jen jsem se poprvé místo na jedničku rozjel přímo na dvojku :D. Asi z té samé radosti jsem zapomněl, jak a kam se řadí..

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych doporučil zejména pohodářům, kteří nepotřebují agresivní a adrenalinový styl ježdění. Určitě je vhodná pro začátečníky, kteří chtějí vstoupit do kategorie chopperů, jelikož motorka je dobře ovladatelná, na své poměry relativně svižná a člověk se toho na ní naučí spoustu věcí a to ať už těch, které se týkají ježdění, tak i technických znalostí.

Doplňky na motorce - Původní zakoupenou verzi jsem trošku poupravil a dělám si z ní takový vlastní model. Trošku jsem ji odlehčil od pár zbytečnostní a vyměnil za rovná řídítka. Postupně mám v plánu ještě vylepšení v podobě nového sportovního vzduchového filtru, nižšího sedla ve stylu bobber, úpravě blatníků, zakoupení pár doplňků atd..

Už v 16 jsem hrozně toužil vlastnit nějaký motocykl a neměl jsem moc ucelenou představu o tom, který by to měl být. Přes různá endura a malé "supersporty" jsem se dostal až na kategorii chopper/cruiser a u té jsem už zůstal. Už jako malej jsem chtěl vlastnit takovou mašinu, jakou při sledování různých filmů měli ti herci, svalnatí od hlavy až k patě, kteří jezdí na těch obrovskejch a krásnejch chopprech, po čas jízdy ukazují celé veřejnosti své napumpované bicepsy a během toho si na nich stihnou zaskákat i nejrůznější rajcovní samičky. Jo tak přesně to jsem si říkal, že bych chtěl jednou zažít :D

Jelikož jsem v 16 byl celkem omezen ve výběru, tak přeci jen už i dnes ta nabídka chopperů pro náctileté a začínající jezdce je celkem pestrá a každý si přijde na své. Ze začátku jsem trošku bloudil a nevěděl, která mašinka se mi líbí více. Až jsem nakonec objevil kývajku a zamiloval si ji natolik, že jsem prostě nechtěl nic jiného.

Postupem času a let se z pocitů blaženosti a radosti změnily moje postoje a já zhruba po první sezóně nějak ztratil chuť a čas. Když to vezmu pořádně, tak mi kiwča stála několik let jen tak v garáži, bez jakéhokoliv využití, pouze občasné vyjetí.. No až nakonec nyní jsem ji a sám sebe probral k životu a téměř po 7 letech od naprostého nevyužití se ji začal věnovat.

Co se motocyklu samotného týče, tak musíme brát v potaz několik faktů. Je to "125ka", jejíž výkon je nějakých 7kw (z 11 možných to je slabota) a se svojí suchou váhou blížící se 150kg nepatří k nejhlečím. Sečteno, podtrženo: Nejde čekat zázraky ve zrychlení nebo maximální rychlosti. Je to chopper čili kochat se, kochat se, kochat se a užívat si jízdu krajinou. Tohle bylo cílem, který jsem chtěl. Potažmo také zamachrovat, když projíždím městem a všichni zvědavci na mě upírají zrak :D. Jojo, i to se krásně daří a prakticky každý se za mnou otočí. Většina lidí mi ani nechce věřit, že to je pouze 125ccm a několik jedinců mi ani nevěřilo, že se tento motocykl jako nový dá koupit za 50k a ne 300k :D. Vzhledově je to opravdu super stroj!

Za celou dobu jsem s kiwčou neměl skoro žádný problém (akorát problém s baterií a "oživováním" po dlouhé době stání, kdy jsme ji museli rozdělat, abychom jsme se dostali k sání a trošku ji popomohli). Kromě pár blbůstek je to celkem držák (musím zaklepat). Mezi pro mě hlavní nevýhody patří špatné řazení neutrálu. Na tohle nejde mít cit ani se to naučit, někdy tam jde krásně hnedka napoprvé a někdy ho tam člověk musí hledat na několik pokusů. Do toho ta kontrolka neutrálu taky není moc ideální, neboť se mi už párkrát stalo, že kontrolka svítí a přitom tam byla rychlost a nebo naopak. Nehledě na to, že je špatně viditelná na denním světle. Mezi další nevýhodu patří delší zahřátí motoru a pro mě naprosto šílená pozice sytiče, který musí být zapnut déle než u většiny jiných motocyklů a je umístěn přímo pod nádrží a to takovým způsobem, že za jízdy jsem nebyl schopnej ho nahmatat. No nakonec jsem si udělal vlastní vylepšovák a díky drátku mám naznačenou cestu, jak se k němu dostat během jízdy. Sytič je u tohoto motocyklu opravdu o to víc důležitý, protože na volnoběh při plně nezahřátém motoru nedrží otáčky a "chcípne". A pohrát si s nastavením volnoběhu nemá smyslu, neboť při zvýšení otáček už pak trpí motor a vše ostatní.

Další nevýhodou je úložný prostor. Sice k motocyklu byly přidány kožené brašny, ale to pro mě nemá vůbec žádný význam, neboť kdybych v nich něco nechal a na výletě se od motocyklu trochu více vzdálil, tak mi je kdokoliv může vybrat. A žádné další místo zde není, což je celkem na škodu, protože bych uvítal menší prostor pro uložení povinné výbavy a nějakého nářadí.

Z motocyklu by se dalo vytáhnout kolem té 100ky, ale pro mě to už je nepřirozený zvuk motoru a trápení, proto jezdím s poklidem kolem té 80ky a spíš si jen užívám jízdu. Díky tomu mám i dobrou spotřebu a vejdu se do těch 2,5l/100, což je prakticky ježdění zadarmo. Za jeden den jsme najeli i kolem 500km, takže i delší trasy jsou možné a z širokého posedu nebolí ani zadek ani zadá (nebo aspoň mě ne).

"Autorizovaný servis" mám celkem daleko od bydliště, takže si motorku věčně spravuji sám i se na ní vlastně učím, co a jak. Zatím jsem neměl žádný větší problém, se kterým by si moje hlava, ruce a internet nevěděly rady.

tahač
tahač napsal 05.06.17 v 14:13 10b.

Super mašina, nádherný chróm, tu chci!! jde na to dát větrný štítek, aby to tolik nefoukalo, když pojedu se starou na projížďku?
moje stará má asi 110kg - vyjedeme na tom ten kopec mezi Deštnou a Dubou nebo ji mám dole shodit do pangejtu a tlačit?

žižala.
žižala. napsal 03.06.17 v 21:17 10b.

Pěkný čopřík.

alesekfilipek
alesekfilipek napsal 03.06.17 v 06:37 10b.

Pekne tuhle znacku taky mam, snad to neco vydrzi

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 02.06.17 v 21:52 10b.

Pěkný kousek gratulejšn.

Milan1963
Milan1963 napsal 02.06.17 v 20:55 10b.

Vypadá dobře, at' Ti dělá jen radost.