Jawa 50/555 Pionýr (1960)

Vlastník Kuba2000
Vloženo 8.10.2017
Aktualizováno 30.9.2018

Praděda ji koupil ASI v roce 1960 v Pelhřimově v mototechně.Jezdil na něm dlouhou dobu hlavně do vedlejší vesnice do práce dokud neměl nehodu.Pak si ho na pár lst vzal strejda a pak děti babičiné sestry a pak se válel ve stodole.

Motorka koupena od Dostal jsem ji od bratra mé babičky - Strejdovi se před 2ma roky moc dávat nechtělo že si ho opraví a bude jezdit což se samozřejmě ne uskutečnilo :-D :-) (nečekaně :-D ) a tyto prázdniny 2017 mi řekl ať si ho odvezu že je to škoda nechat zhnít nebo vyhodit do sběru :-)

První dojmy - První dojmy - byl to vlastně šrot :-) úplně vylítaný motor jel max tak 25 klouzala spojka, tekl z něj olej a podobně :) zašlý lak a chromy zničená kola hlavně zadní to uz je celé na vyhození :-)

Motorku bych doporučil pro - Tento ,,motocykl" je vhodný pro všechny lidi co mají rádi tyto staré legendární motorky :-)

Je to klasický stodolový pincek i po desítkách roků to jede po vytažení ze stodoly - nebrzdil nesvítil netroubil ale vždycky když tam nebyl strejda tak se mi povedlo něco opravit ještě před rozložením a odvozem z chaty už ,,plně " fungoval :) ale pořád na tom byl špatně

Targus
Targus napsal 01.10.18 v 06:05 10b.

Deset za nadšení a elán něco zachránit.

bakalus
bakalus napsal 30.09.18 v 23:29 10b.

mám stejný rodinný klenot po dědovi a otci, jde do renovace a dostane ho syn do jeho rodiny velkých jaw a čezet