Yamaha XT1200Z Super Tenere (2010)

Vlastník v.l.a.d.e.k
Vloženo 13.8.2017
Aktualizováno 21.6.2019

Rok jsem vydržel bez velké motorky. A už to začínalo dřít. Tak jsem se postupně více a více ponořoval do inzerce, hodnocení, recenzí atd., až jsem to vyřešil takto

Motorka koupena od soukromá osoba

Suzuki DL 1000 V-Strom: Je ještě dost nová, není mnoho ojetin.
Honda VFR 1200X Crosstourer: Táhlo mě to k dvouválu.

První dojmy - První dojmy? Konečně zase pořádný kus motorky pod zadkem:-) Předpokládal jsem, že mi sedne, a už během zkušební jízdy se také tak stalo. Slušný zátah, zvuk dvouválu, odpovídající vibrace, mohutnost, parádní ochrana před větrem, pohodlí, pro mě vhodná ergonomie.

Motorku bych doporučil pro - Naprosto individuální záležitost, těžko se k tomu vyjadřovat.

Doplňky na motorce - Turistické plexi, kryty rukojetí a vyhřívání rukojetí, přídavná světla, padáky, ukazatel zařazené rychlosti, navigace, okufrovaná.

Vloni jsem se zbavil velkého Versyse s tím, že na pořádný ježdění nemám stejně čas, dostanu se na krátké jízdy kolem komína a na to je velký motorky skoro škoda. Po krátké epizodě s velkým skútrem, ze kterého mě dost bolela záda, jsem pořídil NC 750 X v automatu. To je super pohodová, ovladatelná, traktorovitá a úsporná věc. Nedám na ni dopustit, v garáži zůstává, má své určení, to naplňuje beze zbytku.

Přesto mi začala pořádná motorka chybět. Nejdřív jsem ty myšlenky zaháněl. Pak jsem si stanovil termín pořízení na příští rok. Potom jsem si začal pohrávat s myšlenou pořízení ještě letos, pak zase příští rok a takhle se to ještě párkrát vystřídalo. Nakonec se objevilo toto XT od známého ze sousední vesnice. Dohodli jsme se na ceně. Vybavená. Moc už jsem pak neváhal a nehodlal se dál týrat a XT je doma.

Po 500 km jen pár subjektivních postřehů. Moc se mi líbí. Sedlo se mi zdá mimořádně pohodlné, vše padne do ruky, z hlediska ergonomie mi opravdu sedí. Turistické plexi báječné - koukám přes něj a do helmy nefouká, ideální nastavení. Ochrana před větrem slušná, nohy schované, na ruce a ramena fičí částečně. Jelikož jsem nízkoobrátkový, tak mi projev motoru plně vyhovuje. Neprotestuje od 2 tis. ot., plně si vystačím s rozmezím 2 - 4 tis. ot. Vibrace a hrubost dvouválu jsem zřejmě opět potřeboval, dostal jsem je, vibrace cítím, ale nic nepříjemného. Necítím žádnou vůli v kardanu. Spotřeba na první nádrž 4,84 l, paráda. Parádní rejd, krytům rukojetí však trochu vadí plexi. Palivová mapa turistická "T" mi přijde trochu mdlá (a stejně na ní asi odjezdím většinu - jsem klidnej jezdec), "S" bych vnímal spíše jako standard než sport, odezva na plyn je taková, jakou bych u takového motoru očekával. Dráty nemusím, ale asi se k tý motorce hodí víc. Tak to je zatím vše, co mě napadá.

-Lapchik-
-Lapchik- napsal 26.08.18 v 23:03 10b.

tak to už zavání motocyklovou promiskuitou

Roman27395
Roman27395 napsal 30.01.18 v 12:49

Miňo-BB
Miňo-BB napsal 20.08.17 v 22:56 10b.

Jasných 10

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 16.08.17 v 20:57 10b.

HDRadim
HDRadim napsal 16.08.17 v 09:20 10b.

Zdar ať ti dělá radost.