Sachs ZX 125 (2001)

Vlastník GUshi
Vloženo 2.8.2017
Aktualizováno 11.6.2018

Modrá.Ne ale když zapomenu to že má v papírech hroznej bordel tak je skvělá.

Yamaha DT 125 R: Vysoká cena DT a pokud ve stejné ceně jako tento Sachs tak většinou (vždy) vrak.

První dojmy - Na dvoutak jde pěkně od spoda a problém jí nedělá ani jet normální rychlostí kolem stovky a to se ani nějak nepere naplno,protože naplno dává s přehledem 130.

Motorku bych doporučil pro - Moto spíš pro ty co už mají něco odjeto,umí poslouchat motor,ví co kdy zařadit a jak motorce pomoct spojkou,prostě dvoutakt

Průměrná spotřeba - 4.40154 l/100km

Celkově já jako několika letý krosák jsem nejprve jela zajet motorku do terénu kde i přesto že nemá terenní gumy šla parádně.Žádný rvaní do kopců to nebylo(Na to máme jiné mašinky,že? :D) ,jen polňačky,v lese a i nějaký to bahno a šla pořád takže do ruky mi padla hned.

Na silnici mě to 15 kilometrech přestává bavit a tak to řeším polňačkama který motorka naprosto s přehledem zvládá.Krásně reaguje co se plynu týče a i když je to 125 s 11kw tak má krásnej odpich.

Na silnici sedí pěkně,zatím mi nikde neklouzla a to ani teď při žních kdy jsou silnice plný všeho možnýho.
Pruží skvěle,brzdí též ale to co mě pořád mate,je to že se nechcípá klíčkem ale "čudlíkem" nebo spíš páčkou ale i tak pak samozřejmě musíte otočit klíčkem jinak máte druhej den smůlu.

Hlavní takový nedostatek je pro mě to,že nemá podsvícený tachometr takže za tmy nemám absolutního tucha kolik jedu.Jo,řeknete tak " Nejezdi za tmy?" ale to už můžu jezdit na crosse,no ne? Když jsme u toho tachometru tak mi tu ještě chybí kontrola teploty v chladiči.Takže se musí u ježdění přemýšlet jinak máte vyděláno.
Další nedostatek je že i když má el.startér tak mi chybí nakopávačka,je to taková nejistota že padne baterka, a já se svými160 centimetry asi těžko roztlačim 120 kilovou motorku(Tak proč jsi si jí kupovala?! :D) ale,dobrá zpráva pro nás menší,i na toto výrobci mysleli a dali tam pro ni výstup takže palec hore i když by tam ta nakopávačka mohla být taky(!!).Ale to je jen takový můj problém.
A taky není tu moc místa a tak nemam kam dát techničák nebo lékárničku a vozím to po kapsách.Což o to,ten techničkák není nic ale mít tam takovou lékárničku,i když je to motolékárnička, neni zrovna dvakrát praktický.
Co se týče papírů tak by mě zajímalo jestli mám u Sachs jen já nebo i ostatní tak hroznej bordel papírech...Tady Suzuki tam Yamaha,jednou 8kw pak 11kw takže je to zajímavý někdy... Takže taky nedostatek.

No oprav zatím nebylo třeba,takže na díly Sachs jsem jen tak rychle koukla ale sehnat něco na opravu určitě nebude problém,hlavně né když ta moje Sachs je udělaná jako Yamaha,v papírech je výroce Suzuki s tím že do ní jdou díly i z KTM.No tak čeho se bát?

Určitě s ní mám v plánu vyrazit někam dál než do vedlejší vesnice ale to nejdřív musim zbláznit někoho komu nevadí kamení ani bahno.
Když už jsme u těch cest tak spotřeba na 100 km by měla být 3l u Sachs,což by bylo skvělý ale Yamaha DT125 ,která má úplně stejný motor jako Sachs ale jen pod Yamahou, má spotřebu 5l takže mám v plánu udělat si vlastní měření a tak nějak to zjistit,hlavně z toho důvodu tu tohle celý píšu :D.

Milan1963
Milan1963 napsal 03.08.17 v 14:48 10b.