Yamaha XJ 500 (1983)

Vlastník XJ500
Vloženo 11.7.2017
Aktualizováno 5.5.2021

Renovace začala, První foto z bazošu. Zuboženej stroj politej vodou (někdo by řek lak je OK )) nedoufá, že se ještě někdy prožene po silnici a někdo řekne: "fakt krásnej stroj"

Motorka koupena od soukromý inzerent

Yamaha XJ 650: Prodejce z Německa ji nechtěl prodat, hned jak se dověděl, že půjde do Česka. Dodnes nechápu. Politika? To snad Ne!

První dojmy - Motor se podařilo nahodit se sytičem a šel jen na tři válce. Poslech mechaniky motoru a všech 6ti převodů byl překvapivě v pohodě. Všechno ostatní šrot. Fakt šrot. Rozhodl jsem se pro koupi hned jak jsem ji viděl. Chci ji zachránit. Řekl jsem si. Bude zase krásná a závidění hodná.

Motorku bych doporučil pro - Motorku tohoto stáří a stavu doporučuji jen a pouze mě podobným bláznům, kteří rádi oživují staré stroje. První start po renovaci motorky, která již byla šrot je lepší než start fungl nové mašiny při předání u prodejce. Oboje jsem již zažil. Srovnávám s fungl novým DragStarem xvs 650, kterýho jsem koupil v roce 1999. Tehdy byl první start nové motorky fakt výjimečný.

Doplňky na motorce - Jako nevídaný ale originální doplněk jsem objevil startertlačítko z nějakého bagru To asi chromovat nebudu. Další technické inovace jsem objevil při následné rozborce. Například matice M10 stoupání závitu 1,5 "navalený" na M10 1,25. Takový matice jsou hojně zastoupeny. Nebo upevnění motoru pomocí betonářské tyče (roksor) s vyřezanými závity.

Rád si čtu na tomto webu. Fandím všem co dělají cokoliv na svých motorkách a obdivuji, že to ještě zdokumentují a poskytnou dalším k nahlédnutí. Abych jen nebral ale taky něco dal, začal jsem popisovat (amatérsky) renovaci YAMAHY XJ500.
Všichni co čtou "motorkáře" milují motorky. Snad se jim bude líbit i pár foto ze záchrany jedné takové kdysi krásné mašiny.
Postupně budu doplňovat fotky z průběhu renovace.

září 2017 Přidal jsem další část do "Deníku"
duben 2020 Přidal jsem další část do "Deníku"
červenec 2020 Přidal jsem další část do "Deníku"

K167
K167 napsal 29.05.22 v 14:56 10b.

Paráda!

pigi79
pigi79 napsal 11.02.22 v 14:12 10b.

Moc hezky udělaná renovace. Mám rád youngtimery v originále, ale tahle retro barevná kombinace alá ford GT40 se mi moc líbí. Zatím ještě mám XJ550, ale budu za měsíc s těžkým srdcem prodávat (koupil jsem Moto Guzzi V7 clasic). Snad jí koupí nám podobný nadšenec.

Codo
Codo napsal 08.09.21 v 10:39 10b.

hansdorf
hansdorf napsal 06.05.21 v 07:05 10b.

Podíval jsem se i na video. Klobouk dolů, to se hned tak nevidí, to se pozná fanda do motorek.
Přeji ať se jenom daří a spoustu krásných chvil na motorce.

Jirka4137
Jirka4137 napsal 04.05.21 v 15:57 10b.

Pětikilo od Yamahy se jen tak nevidí. Ještě mám na půdě věci z XJ 600 kdyby někdo potřeboval.