Husqvarna FE 501 (2016)

Vlastník Lukas_yyc
Vloženo 30.6.2017
Aktualizováno 14.2.2020

Byla to funglovka, kterou jsem měl původně na lítání po horách. Ale po dvou sezonách se začala jevit dost silná a těžká na velmi, velmi technické úseky, kde jsme jezdívali, rozhodl jsem se, že ji přestavím na supermoto a dám si na pár sezón pauzu od endur

První dojmy - Pvní dojmy byly super, měl jsem ji po 450 SX-F což byla velká změna... hlavně převodovka, kde jsem uvítal dva kvalty na víc. Na SX-F jsem se vždycky strašně trápil v lesích. Motor by měl být držák, což je jediný, co mě uklidňuje. Pokaždý, když ho slyším, má takový zvláštní mechanický zvuk, že si říkáte, že se to musí rozpadnout každou chvílí, ale tak to bylo od prvopočátku. Jak jsem psal už předtím, přišla mi taky dost lehká, ale to se po čase projevilo jako blbost - je docela dost těžká a vyžaduje pekelnou kondici, aby jste to zkrotili. Asi to byl jen adrenalin z nové mašiny, tohle nazývat lehkým... :D

Motorku bych doporučil pro - Pro někoho kdo rád bublá po polích, loukách... někoho, kdo tam šupne šestku a bude na ní jezdit celý den a taky pro někoho, kdo nechce měnit píst každých pár hodin... Slyšel jsem o člověku, co měnil olej každých 50 hodin a poprvé otevřel motor v 750mth a vůbec to nebylo poznat. Asi kvalitní motor. Já měním každých 8mth 300V motul a díky tomu spím v klidu! Možná je to docela overkill, ale nevím no... pořád levnější bež rozsypaný motor.

Doplňky na motorce - Spousta husqvarna powerparts, Haan 17" supermoto kola s cush hubem, motomaster přední brzda 320mm, FMF powercore koncovka, Zeta chrániče rukou s vestavěnými blinkry, Sicass komplet harnes s blinkry, světlem spz a klaksonem, Dirt tricks zadní rozeta (mmch. tohle je rozeta na které vyměníte 5 řetězů... výrobce dává 2 roky záruku na jakýkoliv opotřebení, pokud ji jakkoliv opotřebíte během této doby, vymění ji za novou!), netěsněný Renthai řetěz, Boyesen víka spojky a vodní pumpy, nové Acerbis plasty a polepy, atd atd...

Jelikož je teď v přestavbě na supermoto, zrecenzuju ji až v létě, kdy to konečně budu moct vytáhnout

Polepy - musím říct, že polepy s air escape technologií naprostá pecka, hotovo za 2 hodiny, žádné bubliny, všechno instalované na sucho.

Teď už jen to počasí! Jsem strašně zvědavý, jak se to bude chovat na silnici a okruhu!

K660S
K660S napsal 29.03.20 v 22:21 10b.

moc pekny to mas

CizekOndras
CizekOndras napsal 21.02.20 v 19:58 10b.

luxusní pekelnej stroj

Lukas_yyc
Lukas_yyc napsal 16.02.20 v 04:15

Děkuju všem, pánové!

NiLu
NiLu napsal 15.02.20 v 16:53 10b.

Moc pěkná a ty polepy jí dodaly šmrnc!

supermotos
supermotos napsal 22.01.20 v 07:10 10b.

je to pecka!!!