Yamaha NMAX 125 (2017)

Vlastník kleinis
Vloženo 6.6.2017
Aktualizováno 6.6.2017

Městské přibližovadlo, na kterým si to užívám.

První dojmy - Vše dle očekávání.

Protože sem přečetl milion recenzí na téma NMax vs. PCX a vyšel mi líp NMax. Hlavně kvůli údajně pružnějšímu a v rozjezdu rychlejšímu motoru (nemohu porovnat - eště sem na PCX nejel) + ty řidítka bych neskousl a design NMaxu byl pro mě líbivější.
Vycházel sem z úvahy, že sem měl Benelli CafeNero a to má 100 kg a výkon 9 kW, tudíž to jelo celkem slušně, v žádném případě sem si nechtěl pohoršit...naopak a přitom chtěl zůstat mrštným a obratným do městského provozu, což je jediný na co ho používám a řekl bych, že se podařilo.
Motor, vzhled, jak jede...vše super. Stejně jak všichni píšou, že se rozjede obstojně a do 80 má tendenci furt táhnout.
Spíš bych napsal mínusy, který sem postřehnul: trochu si zatím zvykám na středovej panel (měl sem rovnou podlahu), ale zase si člověk může "natáhnout" nohy. Absence háčku na tašku s nákupem (předtím sem měl, ale zase díky 16" kolům minimální kufr, teď celkem velkej), háček nejspíše pořeším z aliexpressu (na NMaxu je příprava). Celkem zásadní mě přijde, že při velmi nízké rychlosti motorka na můj vkus nepříjemně vibruje, v některé recenzi kdosi psal o malých závažích na řídítkách...nemyslím, ze by to byl důvod! Jakmile se trošku přidá, vibrace sou pryč. Další nezvyk je sportovnější "tvrdší" podvozek, sice jezdí zatáčkama parádně, dá se to naklonit na kruháču atd., ale na nerovnostech ať nikdo nečeká, že to bude žehlit, je to trošičku kostitřas. Ale su z Brna a tudíž to není něco děsnýho...naproti tomu, kdo je z nějaké dědiny (nikoho nechci urazit ) a nemá hezkou silnici, radši koukněte po něčem jiným. Koment na absenci zásuvky mě přide vtipnej v dnešní době powerbank a všech takových srand. Taky vůbec netuším co bych si dal do malé přední schránky, kterou bych zamčel a šel od motorky...iphone, peněženku? Takže radši otevřenou, která je spíš na malou flašku s pitím.
Jezdím do práce a z práce nebo na normální (ne velkej) nákup či k vodě a stačí mi podsedlovej kufr. Několik lidí hanilo sedlo a pořizovali nějakej comfort...přiznávám, že na tom něco málo bude, ale zatím neuvažuju.
Spíše přemýším o větším plexi a chtěl sem se zeptat, jestli nemá někdo zkušenost z aliexp., je jich tam několik a nevypadají vůbec zle (myslím takový širší střední - jakoby trochu protažený default) nelíbí se mi ty dlouhý kulatý vysoký.
Kdybych měl kupovat znovu, tak své rozhodnutí v této kubatůře nezměním.
T.

viskas
viskas napsal 06.06.17 v 21:07 10b.

gratuluji k výběru,já ho mám od března 2016,najeto 9500km zvu Tě do naší skupiny na fb,Yamaha NMax Riders-(CZ-SK-.)

Myschan
Myschan napsal 06.06.17 v 15:54 10b.

Na dopravu po městě to nemá chybu