Yamaha NMAX 125 (2015)

Vlastník josip258
Vloženo 16.4.2016
Aktualizováno 17.4.2016

Moja prvá úplne nová moto. Zatiaľ maximálna spokojnosť.

Motorka koupena od Yamaha Považská Bystrica, JAKUB VALLO

Suzuki Address 110: Predajca mi poradil niečo výkonejšie (aby som sa pozrel po PCX alebo niečom podobnom)
Honda PCX 125: Chýbajúce ABS, iba bubnová brzda na zadnom kolese.
Piaggio Fly 125: Nedôvera ku značke aj ked majú dlhú tradíciu. Chýbajúce ABS. Talian nie je Japonec. Verím v Japonskú kvalitu a spoľahlivosť.
Piaggio Liberty 125: Nedôvera ku značke aj ked majú dlhú tradíciu. Chýbajúce ABS. Talian nie je Japonec. Verím v Japonskú kvalitu a spoľahlivosť.

První dojmy - Krásny dizajn , veľmi sa mi páči farba - červená, prístrojová doska.

Doplňky na motorce - Kufrík - SHAD SH42,
Držiak kufra - Shad Y0NM15ST

Dlho som sa rozhodoval, či kúpiť nový alebo jazdený.

Nmax som vôbec nemal v pláne kúpiť, lebo bol nad môj rozpočet.
Pôvodne som sa rozhodoval, medzi Suzuki Address, - úplne nový alebo Honda PCX, Piaggio Fly max. 2 ročný. Čakal som na dobrú ponuku.
V predajni STYX Bratislava - som povedal, na čo chcem skúter a ako ho plánujem používať (chcel som tam kúpiť Suzuki Address), argumentami ma presvedčili zmeniť svoje rozhodnutie. Poradili mi Hondu PCX alebo Yamaha NMAX.
Musím pochváliť predajcu, aj keď nepredali to čo mali na predajni (poradili mi niečo iné), ide o prístup k zákazníkovi, ktorý v dnešnej dobe nie je častý.
Nesnažili sa predať za každú cenu to čo majú v predajni, záleží im na spokojnosti zákazníka a dobrom mene.
Raz jeden večer skúsil som na jednej nemenovanej stránke cez cenotvorbu skusil navrhnúť cenu na Yamaha Nmax - prevádzací kus, mal najazdené 62km a ešte v tej farbe ktorú som chcel.
Reakcia ma milo prekvapila, a odpoveď bola od predajcu Yamaha Považská Bystrica, JAKUB VALLO - že kedy si po neho chcem prísť. Nečakal som kladnú reakciu. To čo napíše platí. Drží slovo.
Nmax sa dostal do výberu. ABS je super doplnok, čert nikdy nespí a bezpečnosť je prvoradá, čo bol ďalší tromf Nmax-u. Ešte som čakal cca mesiac a pol a začal som nejako dávať peniažky dokopy. Šiel som nad svoj pôvodný rozpočet bol asi o 1/3 menší, ale nakoniec sa podarilo. Však sa to nekupuje na jeden rok a využívať sa bude takmer denne. Pár dní pred Vianocami som si našiel čas na návštevu predajne, aby som si ho pozrel v reále a rozhodol sa čo ďalej. Behom pár dní mi došla faktúra na email zaplatené a čakal som do Jari.

---
V polke marca som sa dočkal, šiel som si po neho do predajne.
Prvá jazda domov z predajne presne 182,1km..
Hneď po pár km ma dostal. Jazda na nom je úplne super.
Teraz mám najazdených 800km a jazdím s ním väčšinou po meste. V meste je ako ,,ryba vo vode´´.
Super spotreba - momentálne priemerná spotreba cca 2,3-2,4 l/100km.
Absencia 12V zásuvky, mi nevadí, keď ju budem potrebovať, dorobím si.
Pneumatiky trochu kĺžu, ale možno to bude tým lebo sú nové a musia chytiť stopu (rozjazdiť sa). Mohla biť za tým aj nízka teplota vzduchu bolo okolo 3-4°C. Keď je teplejšie nemám ten pocit, ale už mám aj najazdené na nich viac ako 500km.
Maximálnu rýchlosť som ešte neskúšal ale pár sekúnd som skúšal 90km/h nie problém sa dostať k tejto rýchlosti. Jazdím väčšinou po meste.
Odkladací priestor - predná schránka mi vyhovuje aj keď nie je uzamykateľná.
Uzamknúť veci sa dajú pod sedlom.
Prístrojová doska - (digitálny tachomer, má: čas, trip1, trip2, ukazovateľ priemernej spotreby...) ukazovateľ paliva a na druhej strane ukazovateľ aktuálne koľko paliva ide do motora, čo je super, pokiaľ sa chcete naučiť jazdiť úsporne.
Rozhodne zatiaľ neľutujem, že som si ho kúpim a čím dlhšie ho mám, tým mám väčšiu radosť. Jazda na nom je veľmi príjemná a je vhodný aj na dlhšie výlety.

Na záver iba dodám, že zrejme reakcia na Yamahu Nmax neostala bez odozvy, lebo som si všimol upgrade od Piaggio Liberty a aj novinka MEDLEY už predávajú aj z ABS.
Mám pocit, že prvenstvo Hondy PCX je vážne u konca, v tejto kategórii pokiaľ ho nevynovia.
Prečo Yahahu NMAX?
Japonská kvalita, dizajn, ABS, Svetlá, Moderná prístrojová doska, Kotúčové brzdy na oboch kolesách.

Priemernú spotrebu je možné sledovať tu..
yamaha-nmax.spotreba.sk/yamaha-nmax-125-143943.html

romanpavlice
romanpavlice napsal 23.04.16 v 10:51

Taky jsem šel do červené ...v pátek mě čeká první garančka.spotřeba zatím kolem 2,3l,snad si ještě sedne.u PCX se dalo i za 2l. brzdy a jistota v zatáčce lepší než u hondice.čekám na vysoké plexi,blastry a držák kufru.ty první 2 doplňky se myslím při jízdě do procesu...teplotě okolo 2 stupňů budou hodit tak hodně km bez nehod,ať maxík dlouho slouží

Cezin
Cezin napsal 19.04.16 v 20:25 9b.

Pekna a hlavne super. Barva spicka volba. Dospelejsi nez PCX. Dokup sedlo comfort a origo velky stit a nevyjdes z udivu. Gumy i brzdy si musi sednout, normalne se zajizdi motor 1000 a 600 km. Mam najeto 300 kolem mesta v kopcich a spotreba v zabehu 1,9-2,1 litru/100 - pecka. Kotouce na obou kolech pohodicka pri brzdeni dvema prsticky - ani nepoznas jestli brzdis zadni nebo predni jak suprove vyvazene. ABS muze nekdy pomoci, ale ne vzdy vyhoda - nicmene opatrne - kazda rychlost na motorce nad 30 km je do stromu anebo do protijedouciho vzdy maler. Display postrada jen meric teploty a hodiny mohly byt prepinatelne na 24 cykl kdyz uz je digital jinak vse, co potrebujes tam je. Vyse muze byt inspiraci pro ostatni pri rozhodovani. Takze si ji uzivej a at ti slouzi.

LiborK
LiborK napsal 19.04.16 v 14:42 8b.

Je to hezkej skútřík, jen mi vadí ten děsnej hadr na sedačce. Jinak je v pohodě. Mám mimo jiné i PCX, nemá chybu. Jo a ABS ve městě, snad jen při brzdění na mokrých kostkách. Jinak dej bacha na starý krabice co nemaj ABS. Na suchu při nouzovým brzdění má kratší brzdnou dráhu než ty a jsi v něm.

HONZAKK
HONZAKK napsal 19.04.16 v 10:04

Zdravím,super volba,jel jsem na něm krásný pohodlný stroj. Přesto bych pcx nepodceňoval,zadní buben není až tak nevýhoda,abs dobrá věc pro slečnu,motorkář ví,že je zadní kolo někdy v nouzi potřeba někam poslat. No na vlhku v kruháku nebo na zebře ti to podjede i s abs Jsem yamahovej,mám t maxe, majesty,xjr ,n max se mi líbí, přesto budu tvrdit,že pcx je lety a provozem osvědčený stroj n max ...kopie pcx se teprve musí předvést
Ale fakt dávám prodejci který ti nevnutil co měl skladem

Maartecz
Maartecz napsal 17.04.16 v 22:52 10b.

Ta nejlepsi volba.
Timto vsechny majitele zvu do verejne skupiny na FB

Yamaha NMax (CZ-SK)