Honda XRV 750 Africa Twin (1992)

Vlastník mviperm
Vloženo 18.5.2017
Aktualizováno 26.4.2021

Stará leč pořád dobrá a spolehlivá paní v letech, jež mně dovezla do Albánie i spátky :)

První dojmy - Motorka jede jak má, i když mohla by víc, ale zase není to závodní silnice. Padne dobře do ruky no není to drobeček. Zatáčky vykružuje parádně jen občas nepodrží špuntíky a tak na asfalt brát jednoznačně gumy na to určené. Jinak spokojenost. Bude to chtít promazat a doladit, odlehčit a potunit a bude cajk :D

Motorku bych doporučil pro - Pro lidi, nebo spíše magory, pro které pole či lesní pěšinka nebo šílení výjezd je jen další výzva a překážka kterou chtějí zdolat :D Jo a nebojí se taky umazat a vyválet pač to je jen otázka času :D Tak že nic pro metrosexuálky a podobné lidi :)

Doplňky na motorce - Teple hefty, Blastry, Udelanej podvozek, atd... je toho moc :D

Afriku jsem koupil pro její dostupnost, univerzálnost a cenu. Prostě jsem se odhodlal připojit k přátelům co jeli do Albánie na enduro a týden před odjezdem mi kámoš zahlásil, že stroj co pro mne skládal nedoskláda, protože nejsou díly. Tak jsem se musel rozhodnout zda pojedu nebo nepojedu. Rozhodl jsem se tedy že pojedu :D a tak jsme během jedno týdne motorku našel na německé inzerci, zajel pro ni, přivezl a postavil na papíry a jel do Albánie :D Stroj jsem přezul, udělal olej a pár dalších drobností a vsadil na to, že je to prostě Africa a když neklekne elektrika nebo motor musí to dát. A dala. Trochu zlobila ona elektrika ale jinak fungovala tak jak se patří. Nebýt těch dvou pádu na asfaltu a nespočet pádu v terénu, byla by po tom tripu stejně hezká jak když jsem ji koupil :D No prostě jsem na motorce neseděl dva roky a v terénu nikdy nejezdil tak někde se to projevit muselo :D Mašina jinak zvládne téměř vše co se jí postaví do cesty. Nejslabší článek motorky je umístěn mezi sedačkou a řidítky jak už to tak ostatně bývá :/ . Tak teď mašinku čeká celková oprava, výměna par dílů, nějaké to rovnání a mazání. Teď už na to bude snad čas.

Po dvou letech provozu následovala kompletní přestavba:
- Výměna motoru
- Pískování rámu + komaxit
- Rally lešení + plexi
- jiné přední tlumiče, zadní tlumič + kola
- přestavba na jeden kotouč ve předu
- úprava kabeláže
- komplet výfuk Arrow + K&N vzduchový filtr
- vyčistění a přetryskování karburátorů
- nádrž + kapoty z PD06

Motorka zatím v testovací fázi.

scorpius1111
scorpius1111 napsal 26.05.17 v 09:07 10b.

Zdeny1
Zdeny1 napsal 18.05.17 v 12:10 10b.

Pěkný dobrodrůžo...

Máťa123
Máťa123 napsal 18.05.17 v 11:55 10b.