ČZ 175/450 (1961)

Vlastník StarLC20
Vloženo 9.5.2017
Aktualizováno 7.7.2020

Obyčejná malá kývačka ze Strakonic, kterou každej dobře zná.

Motorka koupena od Koupeno od překupníka

První dojmy - Jsa fanoušek domácí retro moto produkce tento stroj nadmíru oblibuji pro jeho design, vlastnosti, a tak. Všichni na podobných mašinách začínali, někteří pak na ní i skončili :-)) Určeno na pohodový svezení někde na okraji společnosti, jen tak si vychutnat bezprostřední jízdu na téhle babičce, navíc jeden výfuk dodává pocit lehké výjimečnosti a odlišení :))

Motorku bych doporučil pro - Doporučil bych pro gurmány, kteří ví, co chtějí :))

Motorku jsem si pořídil vcelku nedávno, vždycky jsem chtěl vlastnit nějakou starou motku, především některou z kývaček. Od ranného mládí jsem pak intenzivně, v hloubi mysli, toužil po čz250 jednovýfuk, ptže ji měl kamarád, a v době, kdy já sedlal s velkou slávou maximálně tak horské kolo, neskutečně s ní prasil, a já žasnul, jak to jede. Oproti 353ce a i trochu panelce to byl oheň. S odstupem času mám samozřejmě už střízlivější pohled na jízdní dynamiku :)) , ale pořád je to můj oblíbený stroj.

Stav - celkově je takovej předrenovační, až vrakoidní, všechno je opotřebovaný, chromy na vyhození, lak je udělanej štětkou.
Plán je tedy motorku kompletně opravit, zachovávat vlastně není co, je to olítanej vergl.
Průběžně dávám dohromady nový díly, a přitom pracuji na plechařině, nebo repasuji původní věci, pokud to jde. Rozhodně udělá větší radost třeba svépomocí zrepasovanej origo tachec, než nová replika. Avšak ne vždy to jde provést.
Čezetku stavím pro radost, abych se na ni mohl svézt, nikoliv jako ortodoxního historika, proto jsou tam i neorigo úpravy (lze však kdykoliv vrátit zpět), jako například Vape 12V, světlo z 1000MB, led žárovky.

Targus
Targus napsal 07.07.20 v 15:18 10b.

Co ti napsat, jak tě nas*at...
... už vím, nemáš v nádrži dobové palivo!

A teď to máš! Teď´s to dostal na komoru!!!

Na takové jsem se vozil jako dvouletý hošík. Dodnes si pamatuju, jak jsem se držel hrazdy a kolem plynuly stromy, když jsme se "řítili" lesoparkem...

Pochvala za hromadu poctivé práce, kterou "někdo" odvedl...
Ať je vám spolu jenom hezky...

cmiral
cmiral napsal 07.07.20 v 14:53

vidim pokrok , ale když už sis dal tu práci a finance dej jí jednou i chrom na bandasku a uvidíš jak víc prokoukne , vím jsem rýpal . Na replice madla dolakuj konce . Máš pravdu motor 455 jede jak drak . Sportkový a celkem ceněný blatník bych prodal, protože jí moc nesluší a bude i na chrom, origo hluboký se dá sehnat. A ten lak, no to slintám závistí. Nechceš mi něco šplíchnout? Nechceš, jasný.

10 b. jsem už dal minule a dávám zas.

cmiral
cmiral napsal 11.05.19 v 16:13 10b.

StarLC20
StarLC20 napsal 11.07.18 v 12:07

Vztek, a bezmoc...tak by se dal popsat stav, ve kterém se nacházím. Díly na chromování v nenávratnu, a sehnat jiné nejspíš znamená prakticky koupit další motorku na díly, abych to pak mel vůbec z čeho poskládat.
Pokud by někdo měl páku zadní brzdy navíc, koupím v libovolném stavu.

StarLC20
StarLC20 napsal 09.03.18 v 11:15

To 68732:
Joo tak to jsi ty, co máš tu krásnou sportku
Jsem to hned nepoznal...
Nádhera