Simson S 51 Enduro (1985)

Vlastník Simitom
Vloženo 18.4.2017
Aktualizováno 26.8.2021

Byla to první motorka se kterou jsem mohl legálně jezdit po silnicích.

První dojmy - Je to víc než 20 co jsem na ni seděl poprvé ale po pionýrů jsem jsem byl určitě nadšený. :D

Doplňky na motorce - má jinou barvu, ale to se změní.

Tento konkrétní kus koupil můj otec v roce 1985 jako nový. Mám k němu origo technický průkaz, servisní knížku, manuál a doklad o koupi. :)
Když mi bylo 15,tak mi ho táta dál abych na něm mohl jezdit do školy. Byla to první motorka na které jsem jezdil po silnici a s řidičákem. Po čase jsem přesedlal na MZ, takže Simson se vrátil k tátovi a ten na něm jezdil denně do práce bez ohledu na počasí, což se na něm samozřejmě podepsalo. Táta chtěl motorku prodat, protože už mu doma nějaký čas překážela, ale nějak jsem to nemohl překousnout protože na něj mám úžasné vzpomínky a už je to i veterán. Rozhodl jsem se že ho nedám a tátu jsem ukecal ať mi ho dá a tak se stalo že teď překáží u mě doma.

Morka není v moc dobrém stavu, takže mě čeká hodně práce abych ji dostal do původního stříbrného stavu. Času je málo takže to bude běh na hodně dlouhou trať...

Někdy na konci roku 2020 jsem motorku rozdělal a začal řešit co dál. Teď už má nově nastříkaný rám a všechny plechy. Co šlo jsem opravil nebo vyměnil a vyčistil některé části. Už zbývá jen dokončit elektriku a kompletaci. Na motor jsem zatím nesahal. Motorka několik let stála, takže je potřeba ji probudit k životu a zjistit jestli vůbec jezdí.

26.8.2021 Kosmetika je hotová, teď ještě aby to dobře jezdilo.

bulldogbiker
bulldogbiker napsal 22.04.17 v 09:59 9b.

Kurva hustej Sííím

chevyr
chevyr napsal 18.04.17 v 21:49 10b.

Tak ať se zadaří

dadanek1999
dadanek1999 napsal 18.04.17 v 19:52

Jojo, kvalita ale neni vzdy top, zalezi na vyrobci. Me se vyplatilo kupovat dily v Polsku, cena je polovicni a kvalita lepsi jak tady od prekupnicku s predrazenyma madarskyma kramama

Simitom
Simitom napsal 18.04.17 v 18:54

Už je to hodně dávno co jsem se v něm hrabal tak uvidím jak mi to půjde. Některé díly už asi nezachráním ale koukal jsem že se dá sehnat prakticky všechno. Když si nebudu vědět rady tak se ozvu.

dadanek1999
dadanek1999 napsal 18.04.17 v 18:43 10b.

No teda, tady čuchám hodně hodně práce a taky hodně hodně peněz. Ale je super, že bude o jeden zachráněný kousek více Kdybys potřeboval nějakou konzultaci ohledně Simsona, klidně napiš