BMW K 1200 GT (2003)

Vlastník Frkys
Vloženo 3.4.2017
Aktualizováno 3.4.2017

Je to pro me znovuobjeveni temer jiz davno zapomenuteho. Za me je to zkratka vyjimecna motorka a ja jsem neskutecne vdecny, ze jsem si ji mohl po dlouhych peti letech opet poridit.

Honda ST 1100 Pan European: Byla nadherne prepracovana do karbonove polokapotaze. Bohuzel ale ziju v Nemecku a zadnej strejda by mne na doma vyrobenou kapotaz nedal TÜV.
Yamaha V MAX: ... Trocha pochybnosti s puvodem v Polsku...

První dojmy - Tak pojd holka... Znal jsem se moc dobre s tvoji o rok mladsi sestrickou. Myslim, jak tak na tebe koukam, budeme si rozumet stejne dobre. Prvni den cournuti cca 160 km od prodejce, 160 km ryze seznamovacich, Druhy den hned 500 km presun po okrskach do DE... byla to balada, navrat starych emoci. Udelam ted zakladni servis, trochu se musim pohrabat v brzdovem systemu a poladit dualitu predni se zadni bzdou.

Je to moto s velkym motorem, co jeste kluci nemecky delali z poctivych materialu. 96 KW je slusna porce i pro tezsi stroj. Prvni kvalt by tam nemusel bejt, zato by se skvele uplatnil sedmej.
Predni obracena vidle funguje jako zehlicka na zasmrkane silnice. Nepotrebuju zadne elektronicke vymozenosti. Tohle funguje mechanicky a moc moc dobre
Az doladim ty brzdy, bude to ai moc dobre brzdici. To jak tenhle system spolu s jednoduchym ABS funguje jsem si pred 5 lety ozkousel s jeji mladsi sestrickou. V extremni situaci ( troufam si rict ) to zachranuje zivoty.
Kapotaz je skvele padnouci a velice dobre tavrovana. Jedes 80 km/h - nefouka, jedes 130 km/h, zvednes predni plexi a ... - opet nefouka.
Je to neskutecne vsestranna motorka ( v ramci asfaltu ). Nalozis si k sobe batuzek, jede to furt stejne dobre, Vyrazis-li s batuzkem na vylet a napraskas plny bocni kufry + velkej TopCase, jede to furt stejne dobre. A kdyz netahas za heft jak magor, tak to zere taky furt stejne. Kdyz budes chtit vytrit borcum s R1 plexi, staci tuhle nemeckou krasku vyhnat do vyssich otacek a razem jsi pro ne takrka rovnocennym souperem.

willy7377
willy7377 napsal 11.06.19 v 20:14 10b.

Skvělá volba .Jen mi vrtá hlavou,kde jsi přišel na to,že tvá BMW má USD vidlici ?

acsroman
acsroman napsal 13.06.17 v 22:55

acsroman
acsroman napsal 13.06.17 v 22:54 10b.

znovu na dvou kolech

Frodo89
Frodo89 napsal 04.04.17 v 09:09 10b.

Dle mého zvolils dobře

Pavel_G
Pavel_G napsal 04.04.17 v 08:11 10b.

Pěkný stroj . Taky se s ní seznamuji od loňského podzimu a už se nemohu dočkat teplejšího počasí