Honda VFR 1200X Crosstourer (2012)

Vlastník DrLecter
Vloženo 1.4.2017
Aktualizováno 13.3.2024

Route des Grandes Alpes

Vloženo: 05.02.2023, Uskutečněno: 27.08.2022, Stav tachometru: 70410 km, Zhlédnuto: 43x

2022-08 Route des Grandes Alpes:

1. den: Praha – Strážný – Hengersberg (D) – dálnice A92 München – Starnberger See – Kempten Grosser Alpsee – Lingenau (A)
2. den: Lingenau – Kriessern (CH) – Stoss Pass (943 m) – Wasserfluh Pass (843 m) – Obersee – Zugersee – Vierwaldstättersee – Luzern – Sarnersee – Lungersee – Brünig Pass (1008 m) – Brienzersee – Thunersee (koupání) – Saanenmöser – Le Rhone (ženevské jezero) – Amphion-les-Bains (F)
3. den: Amphion-les-Bains – Route des Grandes Alpes (D902) – Col des Gets (1172 m) – Col de la Colombi?re (1607 m) – Col de Marais (833 m) – Albertville – Lac de Roselend – Cormet de Roselend (1968 m) – Lac du Chevril – Val-d´Is?re – Col de l´Iseran (2770 m) – Col de la Madeleine (1746 m) – Col du Télégraphe (1566 m) – Col du Galibier (2642 m) – Col du Lautaret (2057 m) – Briançon
4. den: Briançon – Col d´Izoard (2361 m) – Col de la Platri?re (2220 m) – Col de Vars (2108 m) – Barcelonnette – Col de la Cayolle (2326 m) – Col de la Couillole (1678 m) – Col Saint Martin (1503 m) – Col de Turini (1604 m) – La Menour Viaduct – Sospel – dálnice A8 Menton – Nice – Villeneuve-Loubet
5. den: Villeneuve-Loubet – Gréolieres – Castellane – Col de Luens (1054 m) – Route des Gorges du Verdon – La Palud-sur-Verdon (1319 m) – Col d´Ayen (1031 m) – Col de l´Olivier (713 m) – Lac de Sainte Croix (Le Verdon) – Col d´Illoire (967 m) – Route de Comps – Col de Clavel (1069 m) – Col de Valferri?re (1169 m) – Pas de la Faye (981 m) – Col du Pilon (782 m) - Villeneuve-Loubet
6. den: Villeneuve-Loubet – Monte-Carlo Monaco (MC) – dálnice A8 Nice – Carros – Col des Fourches (2262 m) – Col de Raspaillon (2513 m) – Col de la Bonette (2715 m) – La Bonette (2802 m) – Col de Restefond (2680 m) – Barcelonnette – Lac de Serre-Ponçon – Briançon – Col de Montgen?vre (1850 m) – Oulx (I)
7. den: Oulx (I) – Nice – dálnice A55+A4+A26 (12,- €) – Arona – Lago Maggiore (západně) – Locarno (CH) - Mone Ceneri (554 m) - Lugano – Lago di Lugano – Lago di Piano (I) – Lago di Como – Sondrio
8. den: Sondrio – Apricapass (1181 m) – Ponte di Legno – Passo del Tonale (1884 m) – Lago di Santa Giustina – Mendel Pass (Passo della Mendola 1363 m) – Bolzano – Lago di Carezza – Karerpass (1745 m) – Canazei – Passo Sella (2218 m) – Sela de Culac (2018 m) – Passo Gardena (2121 m) – Badia – Bruneck – Staller Sattel (Passo Stale 2052 m) – Hopfgarten in Defereggen (A)
9. den: Hopfgarten in Defereggen – Felbertauerntunnel (10,- €) – Kitzbühel – Klobenstein (D) – Chiemsee – Eggenfelden – Passau – Strážný (CZ) – Praha

Namlsaní ze Sardinie jsme se letos na přelomu srpna a září vydali na další motorkářskou legendu Route des Grandes Alpes. Mirek si konečně koupil novou cestovní motorku Multistradu V2, takže již všichni po ose. Obul jsem nové pneu Dunlop Sportmax Roadsmart III, se kterými jsem byl ze všech mých pneu na Crosstoureru nejvíce spokojen, předchozí Pirelli Angel GT vydržely jen jeden rok cca 11 tis. km. První 2 dny byly přejezdové, přesto jsme volili trasu tak, aby byla i trochu zajímavá. Což 2. den přes celé Švýcarskou rozhodně byla, nádherná země i příroda, kromě toho nás i stopli místní četníci a důkladně nás i s motorkama prolustrovali. Naštěstí u nás vše OK, ale jednoho chudáka s HD, co měl místo výfuku rouru od kamen, tam zastřelili na místě?. Cestou jsme se vykoupali v jednom z jezer a bylo to úžasné. Další 2 dny jsme jeli slavnou RDGA a opět extáze. Sice se Frantíci mohou z cyklistů posr…, ale zase i díky nim jsou na všech horských pasech dokonalé asfaltky, takže opět paráda. Další „odpočinkový“ den jsme si objeli Verdonský kaňon, a vykoupali se na Azurovém pobřeží. Pak cestou domů průjezd Monaka, hlavně část trasy F1, což byl zážitek, ale jinak děsný vedro. Zpět přes Alpy RDGA jinými dosud neprojetými cestami, pak přejezd do Itálie, nudnější přejezd nížinou kolem Turína k jezerům a zpět do hor, přes Dolomity a Rakouské Alpy domů. Počasí po celou dobu převážně slunečné, jen asi 2 odpolední dojezdy jsme jeli v dešti, mírné přeháňky jsme chytli zcela minimálně. Ubytování přes Booking, u ženevského jezera a u Nice B&B, jinak v Alpách v pěkných penzionech se snídaní, vše bez problémů klaplo. Tentokrát mi motorka ale předposlední 2 dny upadla, vždy na konci dne a na místě, asi byla už taky unavená?. Naštěstí to odnesly jen odřené a uvolněné chrániče řídítek.
Celkem najeto za 9 dní 3762 km.

31081 (674) napsal 06.02.2023 v 07:51

• Rozloučení s Crosstourerem

Super motorka, jezdil jsem na ní 7 sezón, najel skoro 50 tis. km. Ale je třeba jít dál. Čeká na mě nové BMW R 1300 GS :-DD

Typ: Prodej
    Vloženo: 14.04.2024
    Uskutečněno: 13.03.2024
  • Dolomity & Lago di Garda

2023-08+09 Dolomity & Lago di Garda podruhé: 1. den: Praha – Strážný – Chiemsee – Kitzbühel – Mittersil 2. den: Mittersil – Felbertauernský tunel – Defereggental – Staller Sattel (Passo di Stalle 2052 m) – Kronplatz

Typ: Dovolená
    Vloženo: 11.04.2024
    Uskutečněno: 28.08.2023
  • Sardinie

2023-05 Sardinie podruhé: 1. den: Praha – Strážný – Steinach am Brenner 2. den: Steinach am Brenner – Livorno (přes noc trajekt do Olbie) 3. den: Olbia – SS125 Tortoli – SS198 – SP8 – Cabras 4. den: Cabras – okruh

Typ: Dovolená
    Vloženo: 11.04.2024