Honda VFR 1200X Crosstourer (2012)

Vlastník DrLecter
Vloženo 1.4.2017
Aktualizováno 13.3.2024

Vloženo: 05.02.2023, Uskutečněno: 08.05.2022, Stav tachometru: 66666 km, Zhlédnuto: 32x

2022-05 Sardinie:

1.den: Praha – Livorno (převoz motorek na vozíku po dálnici na trajekt, dále přes noc do Olbie)
2.den: Olbia – Porto Cervo – Capo d´Orso - Palau – SS133 – Tempio – SS127 – Sassari – Capo Caccia – Alghero – SP49 – SS292 – Cabras
3. den: Cabras – SS126 – Iglesias - SS195 – Cagliari – SS387 – SS128 – Nurallao – Cabras
4. den: Cabras – SS442 – Nuragus – SS198 – Tortoli – SS125 – Urzulei – SP37 – SP69 – Lagi di Gusana - SS128 – Sorgono - SS388 – Cabras
5. den: Cabras – SS388 – Sorgono – SS128 – SP 47 – SP41 – Bitti – Ozieri – SS292 – Santa Caterina di Pittinuri – San Giovanni di Sinis – Cabras
6.den: Cabras – SP35 – SS442 – SP52 – SS198 – Tortoli – SS125 – Passo di Genna Silana (1002 m) – Orosei – Siniscola – SS125 – Spiaggia di Porto Istana – Olbia (trajekt přes noc do Livorna)
7. den: Livorno – Pisa – Livorno (dále na vozíku po dálnici) - Praha

Letos jsme začali sezónu týdenním pobytem začátkem května v motorkářském ráji na Sardinii. Vzhledem k počasí u nás a v Alpách, mé lenosti a faktu, že Mirek měl ještě naháče Duka 790, jsme my dva vezli motorky na vozíku, jen Aleš na Yamaze FJR 1300 vyrazil den předem po ose a přespal na Breneru, kde byly i teploty kolem 0 st. Cesta s vozíkem z Prahy do Livorna byla bez problémů, za 12 hod jsme byli na místě, auto s vozíkem nechali na parkovišti u přístavu, přesedli na motorky a měli sraz u trajektu. Trajekt Grimaldi Lines přes noc úplně na pohodu, večeře, kajuta, snídaně. Ráno jsme vyrazili z Olbie na 5denní ježdění po Sardinii. Ubytování jsme měli zhruba uprostřed v Cabras v soukromém penzionu B&B Terre del Sinis. Majitelka sice uměla jen Italsky, ale ubytování i snídaně měla vynikající. Na večeře a víno jsme chodili do místních restaurací, nebo si nakoupili v supermarketu, a povečeřeli v našem penzionu na příjemném venkovním posezení. Denně jsme dělali okruhy cca 350-400 km, a projeli postupně téměř celou Sardinii. Byla to naprostá extáze, parádní silnice a příroda, tisíce nádherných zatáček, většinou cca z 80 % pěkné asfaltky. Pravda některé úseky (většinou nudné přejezdy, nebo méně kvalitní silnice) bychom příště vynechali nebo upravili, ale celkově naprosto úžasné. Počasí nám vyšlo, po celou dobu na Sardinii bylo slunečno (chytli jsme jen asi 2 přeháňky), teplota byla už kolem 20-25 stupňů, takže jsme se i 2x koupali v moři, cestou domů na jedné z nejkrásnějších pláží na Sardinii. Zpět opět přes noc z Olbie do Livorna trajektem, večeře, kajuta, snídaně. Ráno jsme ještě využili příležitosti a jeli se podívat do nedaleké Pisy, Aleš pak pokračoval po ose přes hory, my se vrátili do přístavu, hodili motorky na vozík, a po dálnici byli úplně na pohodu před půlnocí v Praze. Tentokrát vše bez komplikací, jedna z nejhezčích dovolených .
Celkem najeto za 6 dní 2100 km.

MG1151 (11) napsal 06.02.2023 v 16:57

Parádní výlet též jsem to jel ale v září je to tam pecka hlavně route SS125 téměř prázdné cesty a parádní asfalt

• Rozloučení s Crosstourerem

Super motorka, jezdil jsem na ní 7 sezón, najel skoro 50 tis. km. Ale je třeba jít dál. Čeká na mě nové BMW R 1300 GS :-DD

Typ: Prodej
    Vloženo: 14.04.2024
    Uskutečněno: 13.03.2024
  • Dolomity & Lago di Garda

2023-08+09 Dolomity & Lago di Garda podruhé: 1. den: Praha – Strážný – Chiemsee – Kitzbühel – Mittersil 2. den: Mittersil – Felbertauernský tunel – Defereggental – Staller Sattel (Passo di Stalle 2052 m) – Kronplatz

Typ: Dovolená
    Vloženo: 11.04.2024
    Uskutečněno: 28.08.2023
  • Sardinie

2023-05 Sardinie podruhé: 1. den: Praha – Strážný – Steinach am Brenner 2. den: Steinach am Brenner – Livorno (přes noc trajekt do Olbie) 3. den: Olbia – SS125 Tortoli – SS198 – SP8 – Cabras 4. den: Cabras – okruh

Typ: Dovolená
    Vloženo: 11.04.2024