Aprilia Scarabeo 200 (2002)

Vlastník Rollinman
Vloženo 3.3.2017
Aktualizováno 30.5.2018

Retro s velkýma kolama, tak trochu exotika a jede pěkně.

Malaguti Phantom Max 200: Zvítězil retro styl, zakoukal jsem se do Aprilky.. a taky se prý na Malaguti hůř shání díly, firma už neexistuje.
Malaguti Madison 200: Zvítězil starý styl Scarabea.

První dojmy - Zatím jsem se projel asi 50 kiláků a jel jsem tak do 90ti ale na maximu jsem zdaleka nebyl. Všechno funguje a na silnici to drží dobře, při otáčení to nepadá, chytla na první ťuknutí po pár dnech stání. Krásný výhled za sebe v zrcátkách, trochu fouká na hlavu - nemá štít - ale na to jsem zvyklý z mé bývalé motorky (XJ600). Není moc vidět kontrolky blinkrů, je trochu zašlá, nikdo se s ní moc nemazlil ale já jí trochu vymazlím.. Ale na svých 15 let věku mechanicky bez vady.

Motorku bych doporučil pro - Pro toho kdo nepotřebuje silnou těžkou motorku a stačí mu jezdit kilíčko, a chce něco zvláštnějšího než konfekční skútr.

Líbí se mi ten její retro styl, vypadá zvláštně. Ta moje má motor Rotax 176,3ccm - výkon 17 koní postačuje pro běžný provoz a když se vezme za plyn, frčí to krásně. Velký kola dávají dobrou stabilitu, vypadá spíš jako stará motorka a je starodávně krásná.. Jezdím spíš za město, tak jsem hledal něco co by jelo 90 a nebylo to při tom vyšťavený na plno, aby to bylo trochu pohodlný a s většími koly a žádnou moderní konfekci. Kufr pod sedlem jsem oželel, mám velkej za sebou.
Po koupi jsem udělal preventivní servis - výměna oleje, filtru, vzduchového filtru, řemen, zadní guma. Skútr je univerzální, do města i na výlet. Kilíčko to jede s rezervou a u pumpy mezi samými motorkáři jsme výjimeční.. nejsme jako oni. Mám najeto "už" přes 300 km a vždycky se těším na projížďku. Žena říká že mi staré Scarabeo sluší a vypadám v 60ti jak malej kluk na fichtlu. Mám na Aprilce i ten pocit svobody a cítím že jí mám pod kontrolou oproti mé bývalé krásce šestistovce, kterou jsem pořád jen musel krotit a řadit 6 kvaltů, to teď nemusíme, pohodička a cesta výletní. Aprilka je ale taky krásná, už jsem jí trochu stříbrným Alkytonem poopravil tam kde byla omšelá. Spotřeba vychází +- 3 litry na sto, víceméně singl jízda do stovky. Ale plnou zátěž ve dvou(něco přes 160 kg) jsme už taky testovali, větší kopec v serpentinách nebyl problém a 90 s náma taky uháněla. Jen pérování zadního kola šlo na houpáku k dorazu.. Drž se Aprilko ať dožiješ v kondici plnoletosti!.. na tachometru zatím pouze 27.800 tak budem doufám ještě vesele drandit a drandit.
Dnes 15.5.2017 - 28.050 km najeto, provedena kontrola stavu oleje po prvních 500 km najetých od výměny - olej neubývá, takže příště snad mašinu budu odstrojovat od kapotáže až po další tisícovce jak je předepsáno, šlape to ke vší spokojenosti tak to snad tak půjde dál, sezóna začíná.. Postřehy jsou takové, ža ve stovce na tom dost fouká a oproti mé bývalé motorce váha o 50 kg menší je dost znát, při nárazovém větru a míjení náklaďáků musí být člověk ve střehu. Kvůli větru mně připadá rychlost nad 100 km prakticky málo použitelná, takže výkon dostačuje s rezervou. Uvidíme v létě až bude řidší vzduch..
Video krátké projížďky natočené improvizovaně na mobil přilepený k helmě:

Dnes 17.5 - byl jsem nabrat benzín - svůj oblíbený prémiový s aditivy od Globusu, potřeba vychází v průměru na 3,3 litru, jel jsem dnes nejvíc 110 po rovině a na plno to ještě nebylo, ale to stačí. Bylo přes 20 stupňů a pocit byl, že to fouká o něco míň než když je 15.. Foto z projížďky - Husinec u Prahy.

Tak dnes (30.5.2018) si Scaraba odvezla nová majitelka a moc jí slušel. Koupil jsem totiž zase motorku - lehkou dvěstěpadesátku Hondu a Scarab by byl teď na vedlejší koleji, ať raději slouží ke spokojenosti nové paničky. Až jsem zamáčkl slzu, sice jsem na něm najel jen asi necelých 2000 ale je to dobrá mašinka, žádný problém s ní nebyl. Možná ještě někdy se k ní vrátím, ale teď mám novou lásku, i když ne tak praktickou, nemá kufr a musím zas řadit (ale to mě baví).. ahoj mrštný Scarabe!, bylo s tebou fajn, hlavně mé spolujezdkyni se už teď stýská po pohodlí ve tvém sedle..

vladar
vladar napsal 08.05.23 v 13:22 8b.

PO kolkých KM si menil olej? mám scarabeo 200 rotax r v 2003

KAREL_PLAY3
KAREL_PLAY3 napsal 01.06.17 v 21:53 10b.

Aprilia Scarabeo je zajímavý přibližovadlo a jeho retro design rozhodně zaujme. Viděl jsem tuhle "mašinu" se 3 kufry (zadní + boční) a nevypadalo to vůbec zle. Jen bych zvolil "doplněk" v podobě velkýho plexi štítu, je to k nezaplacení

Jinak pokud by jste si to jednoho dne rozmyslel a zatoužil po strojích od Malaguti, tak díly jsou k dispozici a podle mých zkušeností dorazí z Itálie do 5 dnů od objednání a zaplacení. Tady například Malaguti Phantom Max https://shop.malagu...manufacturer=&q=

..nebo Malaguti Madison https://shop.malagu...manufacturer=&q=

Ať to jezdí a hlavně na pohodu. Bezvadnou sezónu

fatman
fatman napsal 04.03.17 v 11:43 6b.

Malaguti pouze změnila majitele ...
Tak ať slouží