Jawa 50/23 Mustang (1980)

Vlastník Deyva
Vloženo 22.2.2017
Aktualizováno 17.6.2017

Malý servis - příprava na technickou

Vloženo: 21.04.2017, Uskutečněno: 21.04.2017, Zhlédnuto: 23x, Firma: www.fichtlkramek.cz

Dneska mi s padákem na Džawu dorazily rovnou i věci na Mustanga taky z Fichtlkrámku, tak jsem je skoro všechny namontoval:
- brzdový pakny předek i zadek (lepený, ne nýtovaný)
- jehlový ventil karburátoru - kuželový, ne ten obyč
- napínáky řetězu na obě strany
- páku klíče brzdy na přední brzdu + regulérní matku na lanko a ne tu klasickou M6ku co tam byla
- gumu pod zadní světlo + žárovku rovnou
- manžety na přední vidle místo těch manžet sání napasovaných na přední vidle, který dřely o přední gumu
- manžetu sání
- nový šroubky víčka plovákovky + těsnění
- novou gumu na nádrž - úzkou, co tam patří
- štelovací šroubek spojky co tam patří a ne jakejsi šroub s čočkovou hlavou, kterej vyčuhoval ven tak, že o něj škrtala nakopávačka

Spolu s tím jsem taky vyleštil jehlu, co prochází plovákem v karbecu, protože se zadrhával plovák a přelívalo se to ven. Pak jsem taky řádně našponoval řetěz, vyčistil a namazal mazadlem na motořetězy. Samozřejmě poštelovaný brzdy a spojka. Jo a když jsem měnil ty manžety, tak jsem ty spodní tyče vidlí pěkně namazal grafitovou vazelínou.

Takže hurá na STK

• Oprava náhonu tacho + poklička středu

Dneska mi dorazily díly od pana Sesy, tak jsem opravil náhon tachometru a vyměnil středovou pokličku u předního kola, protože předchozí majitel díky tomu jak byla vymačkaná musel dát pérovku pod podložku - což zase rozta

Typ: Oprava
    Vloženo: 17.06.2017
    Uskutečněno: 17.06.2017
  • STK + oprava rozměru pneu v TP

Tak, poslední STK před týdnem byla jen na 30 dní, protože jsem si nechal udělat do protokolu poznámku o nesedícím rozměru pneumatik. Ve velkým TP byl předek i zadek s tiskovou chybou 2.27x16, nechal jsem si to teda pozna

Typ: Údržba
    Vloženo: 05.05.2017
    Uskutečněno: 05.05.2017
  • Poslední přípravy před STK

Dneska jsem ještě dělal pár posledních příprav před STK: - sehnal jsem nový tachometr, starý ukazoval jen rychlost, ale kilometry ne. Tak jsem přes bazoš sehnal druhý, s chromovým rámečkem v 1A stavu, zatím zdá se plně

Typ: Oprava
    Vloženo: 27.04.2017