Husqvarna TC 250 (2013)

Vlastník Želvák-Ninják
Vloženo 14.2.2017
Aktualizováno 6.3.2017

Je to moje první terénní motorka, kterou jsem koupil 16.11.2015, ale lajdák jsem ji přidal až s odstupem.

KTM EXC 250 F: Nepotřeboval jsem k motorce doklady a tato byla ve skvělém stavu od známého mého kamaráda kousek ode mě.

První dojmy - Neskutečné lehká a přišlo mi, že sedím na celoodpruženém kole s motorem a skvělými brzdami.

Motorku bych doporučil pro - Mně vyhovuje na začátku, ale naprosto vystačí i zkušeným jezdcům, kteří využijí její univerzálnost a nebo na enduro a cross country závody.

Doplňky na motorce - Doplňky:
 odvzdušňovací ventilky ve vidlicích,
 hliníková ochrana motoru,
 hliníková ochrana chladiče,
 bastry Acerbis,
 chránič řídítek Husqvarna,
 dva náhradní čisté vzduchové filtry,
 náhradní zadní blatník,
 náhradní přední blatník,
 levý přední boční plast,
 dva MX štíty a k tomu zadní boční plasty i s polepy,
 obě plynová lanka,
 spojkové lanko,
 zadní světlo (demontováno),
 přední světlo (demontováno),
 silnější duše v zadním kole,
 přední tlumiče změkčené manžetami.

Je to moje první terénní motorka, takže jsem nevěděl, zda se vydám spíše cestou endura, nebo motokrosu a na této motorce jde na dost slušné úrovni absolvovat všechno, protože je to cross country verze, takže mezi endurovou a MX motorkou.
Chtěl jsem dobré brzdy, lehké ovládání, nožní a i elektrický startér, hydraulickou, lehce ovladatelnou spojku pro technické enduro, případnou možnost tvrdého nastavení podvozku pro MX ... celkovou univerzálnost motorky.

Někteří mě od motorky odrazovali, ale jde o verzi s již vylepšeným motorem - červené víko hlavy motoru. S motorkou jsem velice spokojený a vše funguje jak má.

 motocykl ježděn jednu sezonu a koupena na jaře 2015
 motorka měla v době koupě ještě původní řetězovou sadu a kompletní dokumenty (na flash disku uživatelský manuál, tištěný guick guide, servisní knížka - bohužel nevyplňovaná)
 Pravidelný servis v Gottbros a olej měněn po 5mth!!! poslední výměna oleje před prodejem v 78,9 mth

Na motorce jsem jezdil převážně v lese a seznamoval jsem se s ní, protože to je moje první terénní motorka. Přidal jsem i nějaký ten škrábanec, když jsem docela často padal v rychlostech blížících se rychlejší chůzi.
Byl jsem zatím asi 3 × na MX trati a tam jsem zatím naštěstí spadl jen dvakrát, to opět při malých rychlostech v zatáčkách, to když mi uteklo přední kolo.