Suzuki M1800 IntruderR (2016)

Vlastník Pe3k
Vloženo 8.2.2017
Aktualizováno 21.5.2017

Elektronický vypínač směrových světel

Vloženo: 08.08.2017, Uskutečněno: 17.07.2017, Stav tachometru: 9945 km, Zhlédnuto: 20x

Po letošní velmi nepříjemné zkušenosti v Rumunsku, jsem se rozhodl že o žádnou další takovou nestojím a pořídil jsem si automatický vypínač blinkrů. Jeden takový vyrábí Slovinská firma MOVALYSE Ltd.

Instalace
Montáž samotné jednotky není nijak náročná. Pokud tedy v mém případě pominu skoro celorozborku motorky.

Jednotka se připojuje (vkládá) na tři dráty vedoucí z ovladače blinkru. Dále pak k plusovému pólu spínanému klíčkem a k mínusovému pólu (kostře).
Připojení je realizováno pomocí fastonů.

Fastony sice výrobci zaručují univerzálnost pro různé typy motorek, ale za ty prachy by tam pro jednotlivé typy motorek mohli mít vkládací konektory, ať se nemusí zasahovat do elektroinstalace. Chtěl jsem připojení zdokonalit, a proto jsem hledal Suzuki originál 10 pinový konektor, abych si kabeláž upravil a nemusel nic cvakat, nikde jsem ale originál nenašel.

Výrobce požaduje:

• instalaci jednotky na plochý horizontální montážní bod, ve vodorovné rovině,
  • logo musí směřovat směrem nahoru a šipka ve směru jízdy,
  • aby jednotka nebyla uchycena na vidlích/řídítkách,
  • instalaci mimo zdroje tepla, jako je motor nebo výfuk.

Tyto podmínky s 40cm kabelem od jednotky na Intrudru nešly splnit. 40cm od kabelového svazku ve světle nic k uchycení za krkem řízení není. Žádný vhodný horizontálně rovný prostor pro uchycení. Ten jsem našel až pod sedadlem řidiče. Musel jsem tedy udělat 1m kabelové prodloužení s fastony až do předního světla. Pro správnou funkčnost jednotky je potřeba vyřadit aretaci směrové páčky za pomocí pryžových podložek které se vloží rovnou do spínače.

Jak to funguje?
Po otočení klíčku zapalování, problikne levý a pravý blinkr který signalizuje funkčnost jednotky. Stiskem směrové páčky se aktivuje jednotkou blikání směrovky. Po každém manévru jednotka automaticky zruší směrovku. Chcete-li zrušit blikání směrovky, stisknete páčku na stejnou stranu znovu.

STS rozpoznává a rozlišuje:

• Odbočení vlevo / vpravo
  • Změnu jízdního pruhu
  • Kruhový objezd
  • Předjíždění
  • Rozpozná, kdy vozidlo stojí a nezruší směrovku.

Pokud STS nezruší signálový signál po skutečném manévru, vestavěný časovač zruší signál po 15 sekundách jízdy.

Odkazy:
WWW stránky výrobce
Youtube kanál výrobce

7% sleva !!
Pokud tě tohle udělátko zaujalo, dávám k dispozici slevový kód k nákupu se slevou.

Fotogalerie:

Dalas-fm (0) napsal 19.08.2017 v 20:19

pěkné

• Servis 36.000 km

Po dvacetisedmi měsících od pořízení, přichází řada na servis po 36.000km. Jelikož je po záruce tak ve vlastní režii. :-) 36 tisíc, to je "velký servis", to máme výměnu: - Oleje v motoru - Oleje v kardanu - V

Typ: Údržba
    Vloženo: 29.05.2019
    Uskutečněno: 19.05.2019
  • Servis "dva roky"

Dvouletá záruka na motorku skončila a to je čas kdy se o mazlíka můžu začít starat sám. :-) A čím jiným začít než potřebnými úkony po dvou letech provozu. - Výměnou chladící kapaliny, vyčištěním chladiče a narovná

Typ: Údržba
    Vloženo: 20.05.2019
    Uskutečněno: 16.03.2019
  • Statistika 2018

Statistika nuda je, má však cenné údaje, neklesejme na mysli, já vám to tu vyčíslím. //img.motofotky.cz/upload/images/forum/2019/02/468972_70feeb8e8812662541ce7f57f5e1e6f2.jpg V sezoně 2018 jsem projel: 16.594 k

Typ: Reportáž
    Vloženo: 08.01.2019