Suzuki DR 650 (1992)

Vlastník Pajakoci
Vloženo 27.1.2017
Aktualizováno 21.1.2019

Vloženo: 20.03.2017, Uskutečněno: 20.03.2017, Stav tachometru: 23830 km, Zhlédnuto: 16x

Dneska jsem si vzhledem ke krásnému počasí a a týdenní absenci motorkaření naplánoval cesty za úkoly na motorce. Užívám si náklony a akceleraci, když uzřím 2 motorkáře u krajnice, nevypadali že by se zrovna protahovali a připravovali se naskočit k dalšímu veselému úseku cesty. Zastavím, ptám se zdali není něco třeba, a hele, ona jedna mašina nejede. Zastavila a nechce se ani rožnout kontrolka. První mě napadly pojistky, ale že nejevila absolutní špetku života, šel jsem po baterce. Deklík je na imbusy, chlapík bohužel nemá. Vytahuju sadičku imbusů z minibrašničky na nosiči, probíhá demontáž, baterka v cajku, ale vedle ní jedna 30-ka pojistka spálená. Naštěstí vozím náhradní. Vytahuju pojistku, chlapík s povděkem vsunuje a máša naskakuje. Supeeer Co z toho vyplývá ? No ták určitě... Chlapi, berte si s sebou aspoň špetku základního vercajku, třeba taková podsedlová brašnička z kola, má vcelku šmrnc, a dá se přidělat kamkoli. Aspoň ty dekliky zvládneme demontovat a ušetříme spoustu peněz za odtahy na benoš. Jinak dneska pěkná vyjížďka, musím se trochu sklidnit...Tak hezký jaro.
Jo, a taky jsem si dneska namontoval nový blástry s vystuhou místo původních "lopuchů", bych trochu omladil vzhled. Sedlo to tam pěkně, jen pootočit hadičku přední brzdy.

xCharlie (0) napsal 13.11.2017 v 12:07

Tak jsem po dlouhé době kouknul na profil, čučím do deníku a on je tu záznam o mém problému
Nakonec jsem zjistil, že mi drát od blinkru zkratoval a mimo-jiné, se mi to ten samý den stalo ještě jednou a samozřejmě znovu bez nářadí. Naštěstí asi 100m od školy a máme tam i dílny, tak jsem si zašel půjčit tam.
Poučen, vozím pojistky a komplet sadu nářadí.
Ještě jednou díky moc za pomoc a ať to jezdí

Pajakoci (3) napsal 23.03.2017 v 16:16

Ták ták, momenťák a šupleru s sebou teda neberu. Říká se "kombinačky, kladivo, drát, a šroubovák, v moderní době ještě daktejp, neboli americkou pásku.

Deyva (3) napsal 23.03.2017 v 12:06

Jop, mám v plánu udělat nějakou taštičku se základním vercajkem, náhradníma lankama a tak, kterou v případě potřeby předělám na motku, se kterou zrovna pojedu . Když jsem jel loni na jedinou delší vyjížďku na třiapůli ve dvou, tak jsem měl komplet sadu klíčů, šroubováky, kombinačky, pojistky, žárovky, nějaký dráty a fastony a pár dalších blbin "kdyby náhodou" :) Jo a šedou izolačku

pistapista31 (20) napsal 22.03.2017 v 07:53

mne este chýba nahradna dusa a som ako pojazdna dielna

Pajakoci (3) napsal 20.03.2017 v 21:43

ale ne, jenom už mám ty svoje km odtlačený...

owenovic (12) napsal 20.03.2017 v 20:45

další poctivej motorkář smekám.

• Výměna oleje

...tak jsem dnes Zuzaně nadělil novej olejíček Q8 a k tomu samosebou filtr, žádnou extra fotkou jsem to nezdokumentoval ale určitě "...mocinky sluší..." Těsnění pod vanou jsem neměnil, všechno jsem zalepil loctitem na š

Typ: Údržba
    Vloženo: 20.03.2020
    Uskutečněno: 20.03.2020
  • Překolení na motarda

...ták, po pravdě...ojezdil jsem "chlupatky" a moc nadšenej jsem nebyl. Zlehka si to odporuje s nadšeným zápisem z minula v deníku, ale možná jsem chválil dne před večerem. Jó, časy se holt mění. Motocrossa jsem vlastnil

Typ: Reportáž
    Vloženo: 29.12.2018
    Uskutečněno: 29.12.2018
  • E-09...Chlupatý pryže...

... jelikož mě čekala technická a "touransky" byly už neprošlivší, hlavně zbržděnej předek, rozhodl jsem se po offroadové odmlce opět zakusit zákus drapáku do hlíny. Zakoupil jsem po internetu 2 čerstvě vyrobený Mitasky

Typ: Údržba
    Vloženo: 05.08.2018