Honda XL 600V Transalp (1994)

Vlastník Tuahe
Vloženo 28.11.2016
Aktualizováno 28.11.2016

Skvele cestovni enduro na dlouhe streky a lehky off. Neco malo uprav v ramci jakohosi oziveni.

První dojmy - Kdyz jsem ji koupil byla velice zachovala. Na silnicnich gumach. Krasne sla do zatacek. Pri zmene posedu jsem mel az lehce nahacovy pocit. Na takovou starou backoru sedela jak pribita. Motor si nechal libit vysoke otacky a v tech krasne tahal i brzdil.

Po tom co se mi jeden TA rozpadl pod zadkem jsem chtel dalsiho, protoze jsem mel pocit, ze s TA jsem jeste neskoncil. Koupil jsem tuhle lestenku a pripravoval se na vylet do Rumunska. Zakladni servis jako olej, filtry, rozvody... Ignitech sloucenou CDI jednotku kterou jsem jedinou vzal ze staryho TA. No a pak neco navic. Zvednout predni blatnik protoze to blato tam odsud proste nejde a i kdyz mi pred tim teorie rikala ze snad uleti blatnik nez cokoli jineho.. NE! Neveril jsem ale po chvilce marneho tlaceni zablokovaneho predniho kola jsem potupne vzal klacicek a pul hodinky stoural! Zvednute tlumice o 3cm, predelana zadni vydlicka na tlumici pro zvednuti zadku. Proste jsem mel z toho chtel udelat dospelacky enduro. Myslim ze bez tuningovych dilu jako je central za 20, progresy nebo kyvka z Afriky jsem z toho dostal maximum za relativne prijatelnej peniz. Vysledkem bylo ze jsem na silnici prestal koukat na kdejakou diru a v terenu jsem si byl mnohem jistejsi. Dvouvalec je v terenu lahodne jemnej. Krasne se davkuje a na dlouhych cestach nevybruje. Po zakoupeni ladeneho vyfuku pribyla nejaka sila (na brzde jsem nebyl a mozna je to jen pocit;) ale hlavne naprosto dokonalej bublavej a kultivovanej zvuk! Kdybych nekdy stavel kafe racera tak z transalpa ;)
Bohuzel to na moje pouzivani byla az moc hezka a krehka motorka. I pres padaky se stava ze kapotaz proste precniva a hrozi jeji prasknuti. Kdyz si pak motorka lehne, casto se stava ze plast se zkrouti a kdyz date riditka na doraz aby se zvedla tak se opre o plast a v lepsim pripade uchyty a sroubky litaji. Me se kapotaz rozlousknout nepodarilo ale divil jsem se. Resenim by byla dakar kapotaz ale to je 12 tis. Chvili jsem nad tim realne uvazoval a kluci na transalpklubu se tim dost zabyvali ale vzdal jsem to a prodal kamaradovi,ktery tak nalehal abych ji nenicil a prodal muji, ze jsem si koupil BIGa :) ale to uz je uplne jinej pribeh...
Jinak do Rumunska jsem jel s kamosema na KTM 950Adv a BMW 650F a oproti vyteklym prednim tlumicum, uklepanyho kufru BMW a protykajicimu cidlu oleje a vyflusany elektrice u KTM, se mi jenom vytriskala baterka protoze mi to lehlo, dlouho lezelo a vytekla mi kyselina ( uz jedine gelovku) Na tak starou vrazdu to byl dustojny vykon a nevaham ji doporucit na cokoli podobnyho! Za ty penize co se to da dneska sehnat je to idealni reseni pro zacatek. A nez jako noob koupit novy GeeSo, navesit na to spoustu hovadin od Touratechu, otriskavat to a prodat pac sem si myslel ze to bude jednoduzsi s tim nejlepsim na trhu.. Tohle je zkusenost. A nechci se nikoho dotknout. Ja se k tomu GeeSu treba taky nekdy propracuju ;)

radek89
radek89 napsal 15.12.16 v 16:42 10b.

TA je to super stroj jen když ho vidím tak se mě stýská ale pro dva a nalozenej měl co dělat

Tuahe
Tuahe napsal 29.11.16 v 22:46

Diky kluci Otloukanek je presne to slovo! navic velice schopnej otloukanek tohodle by ale byla skoda Dneska je z nej lestenka a clen rodiny kamose :)

Petr_TA
Petr_TA napsal 29.11.16 v 19:37 10b.

Přesně jak píšeš ...
Tranďák je za ty prachy super stroj
Transalpa jsem měl a dopracoval se k GéeSu ale přemejšlím že si pořídím ještě nějakýho TA otloukánka

spike-cz
spike-cz napsal 29.11.16 v 19:15 10b.

výstižné ...

Máťa123
Máťa123 napsal 29.11.16 v 07:41 10b.