Suzuki GS 500E (1991)

Vlastník Ivana028
Vloženo 21.11.2016
Aktualizováno 8.12.2016

Slavná blbuvzdorná motorka pro baby a začátečníky, takhle v kostce asi Suza GS500E.

První dojmy - Myslím, že tady není co vykládat. Dodělala jsem papíry a hledala svoji první motorku. Do oka mi padla tato Suza, rozhodně zaujala svým vzhledem na první pohled. Vzhledem k tomu, jak těžko jsem se k ní dostala (otec nebyl nadšený už z řidičáku, viz mnou založené vlákno), okamžitě jsem se zamilovala, když jsem ji najednou opravdu získala.

Motorku bych doporučil pro - Rozhodně bych moto doporučila nižším lidem - mám 167cm a s moto obuví dosáhnu celou nohou, v teniskách jsem spíše "špičkový jezdec". Taky motor je pověstně "blbuvzdorný", takže tento dvouvál bych doporučila určitě začátečníkům, nebo lidem, co nejsou tolik technicky nadaní. Taky nutno podotknout, že to není žádný trhač asfaltu, který potáhne třista z místa, což ale začátečníky jistě trápit nebude.

Doplňky na motorce - Je na ní výfuk z Bandita, což má své výhody, bohužel taky nevýhodu, dost podstatnou. Zvuk je sice krásný, ale díky tomu, že tam na něm není zarážka na centrální stojan jako u originálu, dře centrál při větších nerovnostech o řetěz. Nic, co by se přes zimu teď nedalo vyřešit. :)
Dále taky chormované padáky a zrcátka (ty ale asi přijdou vyměnit ještě přes zimu, uvidíme)

Jelikož jsem (nízká) začátečnice a měla jsem doporučení od kamaráda (též vlastnil GS500E), volba byla jasná. Další kritérium taky bylo, že jako studentka jsem nemohla dát za první motorku ranec.
Měla jsem vytipováno pár inzerátů, tahle se mi ale zdála jako nejvýhodnější za tu cenu. Co si budeme vykládat, vypadá mnohem mladší, což na mě taky okamžitě udělalo dojem. Rozhodně se mi vyplatilo jet pro ni přes celou republiku(Znojmo>Děčín). Taky bývalý majitel se o ni moc hezky postaral a udělal na ní pěkný kus práce.
Taky jí dal ve svém popisu padnoucí název - Bumblebee. Kdo viděl Transformers, určitě chápe. Rozhodně mi tato přezdívka utkvěla v paměti a používám ji relativně často. :D
Nu a k jízdním vlastnostem. Nejsem žádná ostřílená motorkářka, abych mohla přespříliš srovnávat, když jsem všehovšudy řídila ve svém životě tak 5 motorek.
Nutno ale dodat, že oproti Hondě CB500X, se kterou jsem jezdila v autoškole, se mi jezdí s GSkem mnohem líp, mám pocit, že je o dost stabilnější.
Na motorce jsem jela i jako spolujezdec docela pěknou štreku a absolutně bez problému, mám problémy se zády, ale tady se mi jelo v pohodě, bez jakýchkoli komplikací.
Nějakou obsáhlejší recenzi co se jízdních vlastností týče přidám až příští sezonu, letos už je pro mě finito. :)

alpel
alpel napsal 15.01.17 v 13:57 10b.

ElFidel
ElFidel napsal 30.12.16 v 09:03 10b.

Ivana028
Ivana028 napsal 17.12.16 v 23:56

Kawapepek>Řekla bych, že ta by byla zbytečná

kawapepek
kawapepek napsal 17.12.16 v 20:40 10b.

ještě by to chtělo fotku motorkářky...

Ivana028
Ivana028 napsal 13.12.16 v 17:13

Moc děkuji za komentáře!
Jinak Radmenza:
Taky si nemyslím, že by to byla motorka pro nějaké dlouhány (brácha má skoro 2 metry a vypadal na tom dost komicky), ale pro mě je to akorát, autoškolu jsem dělala na CB500X a to už mi přišlo zase moc veliké, dost se nakláněla, oproti GSku Proto si myslím, že je to super motorka pro holky, hlavně pro ty, co nejsou moc vysoké, jako já
O tom mazání mi ani neříkej, už svítí a to jsem s tím byla ještě na technické! (Snad 40km), ale v klidu
Taky bych ji na 91ku netipla ani náhodou. Jako pravda, blinky a pod. tomu napovídají, jinak ale ta barva ji hrozně omladila, ještě jsou pro mě oříšek kola, nevím, zda měnit barvu, nebo ne..
Měla jsem na výběr i mladší, ale ta prostě tak pěkná nebyla. Myslím si, že až tam prasknu nový blinkry a zadní světlo, tak už to tuplem nebude vypadat jako ročník 91.
Mimochodem, v techničáku mám rok 2001, to jsem raději neřešila, na technické taky nic nepoznali, tak co