KTM 990 SuperDuke (2009)

Vloženo 18.10.2016
Aktualizováno 28.4.2018

Já vím, za jeden rok vyměnit 4 motorky je dost... . ale je to zábavné a poučné

Motorka koupena od BB

První dojmy - No měl jsem zrovna úplně novou MT 09 a vyměnil jí za né novou KTM 990 SD. Takže první dojem byl, že jsem Idiot :-) první jízda byla více než zvláštní. Prostě Nová motorka je jiná, navíc 09 ka je hodně hodně živá a velmi jednoduše se ovládá. Navíc jede pořád velmi svižně a na otáčkách nezáleží ...

Motorku bych doporučil pro - Pro každého, kdo si chce jízdu užívat a večer po projížďce přijet unavenej ale šťastnej

Doplňky na motorce - 2x Akrapovič včetně svodů

No a teď ke Kačence
Jsou na ní Akrapoviče a to tak že s komplet svodama!! Zvuk tedy parádní
Nádrž je na 18 litrů a jelikož to není Japonka, tak ukazatel zrovna nic moc neukazuje.. No a pak se rozsvítí očko a 18lit nádž je v čudu... žádnej motorkář přeci spotřebu neřeší... no tak SD Nás to naučí Jako jet se projet po horách a protahat 60 litrů paliva ... no OK, to sem věděl... ale po první delší projížďce ( Mladá Boleslav- Křivoklát -Klínovec a zpět ) mi z gum lezou dráty !!! nekecám!!!. To ten dvouvál a né úplně pomalá jízda... . Guma před tím měla cca 40 procen ( na FZ1 sem s takovou jel HR a zpět )... .
Takže to jen tak pro zahřátí..prostě je to hulvát se vším všudy... Nejvíc mi baví, když Libor na R1 do intercomu hlásí, že opět z laufů šlehá ohýnek

Ten stroj mě úplně dostal!! 500KM najednou a pořád jen smích. Brzdy, motor, posed .. to vše skvěle funguje.. 3 věci mě ale dostaly.
1. Podvozek WP. to je oproti MT 09 úplná balada. Je jedno jakej je povrch a kolik jedu, pořád drží a drží, je pohodlnel ale stále pevnej. Tak to jsem nečekal.. fakt dobrý.

2.Řazení . Prostě kolem 8-9 tis jen lehce spojku( nebo cuknout heftem ) a kopat to tam. Fofr a maximální komfort..

3. Jak jinka - Motor ( OK nahoře nic ) nicméně kdekoliv mezi 4 a 10 tis jede jak vlak a zvuk se krásně mění jak otáčky rostou... asi bych snesl ještě tak 2 tis nad 10, ale to už bych zase byl u 4 válce.

Prostě jako celek je to famózní stroj a basta

opic26
opic26 napsal 12.06.18 v 23:43 8b.

Moc pěkný "nástroj" na zatáčky

Brukev
Brukev napsal 29.04.17 v 20:06

Zdenek S. No pod 8 jsem se bez tlumivek nedostal ani při klidnějším tempu. Navíc kámoš s R1 co ma 185 hp mi vždy na rovince zpraskal a pak tam nalil o 2 litry míň . Vím že to o tom není ale tohle už bylo dost.

ZdeněkS
ZdeněkS napsal 28.04.17 v 22:52 10b.

Kolik to žralo?:)

Delta
Delta napsal 28.02.17 v 15:19 10b.

legenda

Lc8rider
Lc8rider napsal 15.12.16 v 19:20 10b.

Máš to parádní Ty Akrapoviče se svodama to je
lahůdka a hlavně to oproti originálu skoro nic neváží