KTM 990 SuperDuke (2005)

Vlastník mayhem
Vloženo 9.7.2010
Aktualizováno 13.7.2018

Dlouho jsem ji zvažoval, až jsem se nakonec rozhodl a myslím, že správně! Láska na první svezení. Jednoduše zábavnej stroj !

První dojmy - Jaké byly první dojmy? ..láska na první svezení..už nechci jinej stroj jak KTM

Agresivní, výrazný vzhled za kterým se kde kdo otočí, skvělej chraplavej zvuk velkýho dvouválce, zátáh motoru od spodu a hlavně ta ovladatelnost! O skvělé spolehlivosti nemluvě . Podle mě bezkonkurenční stroj na zábavu!
Jo a co se týče cestování, nevidím v tom žádnej problém, dokonce i baťůžek si nějak moc nestěžuje , prostě ergonomie nr.one.

"Nezaměnitelný vzhled a osobitý styl. To je SuperDuke. Žádné změkčelé rysy, pěkně ostré hrany všude, kam se podíváte. Přední maska je vybavena dvojicí svítilen umístěných nad sebou, vysoká plastová nádrž, a široká řídítka dávají stroji nahrbený bojový postoj.

Štíhlá a krátká zadní partie je opticky zakončená dvojicí koncovek výfuku svedenými pod sedlo. Špičaté zadní světlo budiž třešničkou na pomyslném dortu krásně zpracované zádě. Aby vzhled stroje byl dotažen k dokonalosti, nesmí chybět „kousek plastu“ pod motorem. Zdvojený klín je tak ostře střižený, že by sním šel i asfalt frézovat. Zatraceně drsný stroj tenhle SuperDuke!

Po nasednutí na KTM hned poznáte vyšší polohu sedla. Ve srovnání s jinými motocykly je to znatelný rozdíl. Stejně jako v umístění řídítek. Ty jsou na SuperDukovi také vysoko. „Nemůžu se ubránit dojmu, že jsou z něj cítit endurácké geny“. Pocitově je posez někde na pomezí tříd naked bike a motard. Není to nic co by mi vadilo, dává to stroji aspoň punc originality.

Klasické ovládací prvky a standardní KTM palubka už nemůže překvapit, ale ani zklamat. Je na ní vše, co potřebujete, pěkně čitelné a přehledné. Zato hrubý zvuk dvouválce je přesně to, co SuperDukovi sluší a dotváří jeho charakter pravého pouličního rváče, který vyzývá soky k poměření sil.
Sílá motoru je obrovská a konstantní až k hranici 9 tisíc otáček. Tah motoru je opravdu excelentní a to od nejnižších otáček.

Pokud se otáčky ustálí pod hranicí 4.000 ot/min., je chování motoru velice neklidné. Má tendence buď zpomalovat nebo zrychlovat, nic mezi tím. V kombinaci s tvrdým podvozkem je průjezd městem hodně podobný krocení rozzuřeného býka na rodeu. Udržet rychlost v blízkosti povolené hranice je téměř nemožné. Je to jakoby vás stroj dráždil k tomu, abyste mu naložili plný plyn a nechali ho ukázat co umí.

Kde se SuperDuke cítí opravdu skvěle jsou okresní silnice plné zatáček. Tady asi nejvíce oceníte skvělou ovladatelnost, sílu litrového motoru a stabilitu podvozku od společnosti WP. Jakmile si zvyknete na trochu odlišný styl jízdy, jste najednou největší kámoši a hravě „zlikvidujete“ vše, co vám zavazí v cestě. KTM jednoduše vyžaduje odlišný způsob vedení, aby byl stejně „poslušný“ jako konkurenční stroje.

Pochvalu si zaslouží systém odpružení od firmy White Power. Plně nastavitelné komponenty umožňují velkou škálu nastavení dle stylu jízdy či váhy jezdce. Bohužel pro nás, některé naše silnice jsou v takovém stavu, že i nejměkčí nastavení je pocitově tvrdé. Stejně kvalitní jako odpružení stroje je i brzdový systém od firmy Brembo. O bleskové zastavení stroje v nouzi největší se vpředu starají dva kotouče o průměru 320 mm s čtyřpístkovými brzdiči. Ostrý a přesný nástup brzdného výkonu, navíc perfektní dávkování je přesně to, co od brzd každý očekává."

context
context napsal 14.04.14 v 09:10 10b.

pěkný stroj tak ať to líta a přeji hodně kilásku bez nehod

cat-nikita

iliada85
iliada85 napsal 10.08.11 v 20:01

Dcinka4
Dcinka4 napsal 08.08.11 v 22:42

Bude mi potěšení na ní ještě někdy sedět. Mému zadečku se stýská