Suzuki DL 650 V-Strom (2006)

Vlastník rockparadise
Vloženo 14.10.2016
Aktualizováno 14.10.2016

Je to přesně jak píšou v testu Alpen Masters časopisu Motorrad. Prostě super stroj na delší tratě i denní dojíždění do práce...

Motorka koupena od FIRMA:Free-moto (Prostějov 1) - Už druhá v pořádí od nich...spokojenost v přístupu i kvalitě, doporučuji.

První dojmy - První dojmy z motorky ? Pohodlná cestovní motorka, která dle YouTube zvládne i terén. Je velmi lehká i obratná a tak se hodí v podstatě všude kam člověk potřebuje. Pro rohlíky do krámu, jen tak na vyjíždku, do Alp i na delší štreky...

Motorku bych doporučil pro - i pro začatečníka...pozor však jedná se o vyšší moto, se svými 173cm jsem ale jako už celkem vyježděný neměl problém ani s plnou polní

Nastala doba změny. Hledal jsem motorku pro první opradvovou větší cestu. Stroma jsem už kdysi zkoušel a napadlo mne osvěžit si ten pocit znova. Faktem je, že jsem nehledal nic zvláštního, drahého, složitého, protože cílem byla destinace Provence (ukecala mne manželka). Proto jsem chtěl motorku, která uveze dva lidi a plnou polní (3x kufr).
Motocykl mne od počátku překvapil stabilitou a příkladným chováním jak v zatáčkách tak na dálnici. Dálniční tempo se dalo po dokoupení deflektoru (nutnost proti turbulencím na helmě spolujezdce) udržovat na 130-150km/h. Spotřeba okolo 5 litrů (nevím přesně,ale bylo to málo) jen ten interval oleje nějaký krátky - 6.000km.
Ujeli jsme cestou okolo 5.000km s projetím Alp v Rakousku a později i kousek Route Grandes Alpes s nejvyšším sjízdným průsmykem v Evropě Coll de La Bonette.
Motocykl vše zvládl a v pohodlí dovezl oba pasažéry domů. Po této cestě jsem jej však prodal. Chyběly mi totiž emoce v projevu motoru. Je to výborný cesťák, kterému je jedno co máte zařazeno nad 4 tisíce otáček prostě jede... bez vibrací, bez větru. Hodil se mi pro ten univerzální a lineární zátah zakoupeny ukazatel zařezené rychlosti (gipro).

Asi tak...