Honda CBR 1000RR Fireblade (2012)

Vlastník maxx101
Vloženo 10.8.2016
Aktualizováno 26.10.2020

Vzhledem k tomu, že jsem věrný Hondě, tak jsem moc na výběr, za co vyměnit CB1000R, neměl. Byly dvě varianty, buďto koupím opět CB, ale novější a mladší, protože musím říct, že jsem s ní byl spokojený, nikdy žádný problém -> ...(pokračování níže...

První dojmy - ...protože první odstavec umí z nějakého důvodu jen 3 řádky...) -> (a doufám, že i novému majiteli poskytne kopec dalších bezproblémových kilometrů), anebo koupím CBR. No, nakonec po zvažování pro a proti a obzvláště po nedávné celodenní "dovolené" na okruhu, kde jsem poslední dobou celkem často, zvítězila CBR. Né že by s CB byla na dromu nuda, ba právě naopak, v zatáčkách se dalo lecco předjet, skvělá hračka, ale ty rovinky... Bohužel v tomhle segmentu naked1000 prostě Honda těžce zaspala (CB se prodává v nězměněné konfiguraci od r. 2008 v podstatě do teď :-/ ), vždyť Kawa, Yamaha, Suzuki, Triumph, Ducati (..!..), mají vynikající a krásný naháčky, kde je výkon, krouťák, podvozek a x dalších věcí úplně někde jinde, a uměl bych si vybrat...Nicméně, i přes to, jak říkám, mám Hondí srdce, takže zbývá Blade, nebo RC213V-S :-D (ale to až posléze, až došetřím :-D :-D :-D ).. Celou dobu, co jezdím, jsem měl naháče, takže jsem se trochu bál, jak si zvyknu na posez a řídítka, ale jak jsem na ni sedl, tak jsem věděl, že budeme kamarádi :-) , nezvyk vyprchal během asi 5ti minut. Pak samozřejmě výkon, přece jen 40kW navíc je malinko poznat :-D Ale hlavně mě dostalo, hned v první zatáčce, že oproti CB to zatáčelo prostě nějak samo. Nevím, nikdy před tím jsem na ss nejel, takže jsem byl úplně heppy :-D

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny vyježděné! :-)

Doplňky na motorce - Z doplňků zatím taková ta klasika, dostala nové páčky, držák značky + zadní blinkry od Rizomy, do zrcátek ledky. Laděný výfuk Mivv a k němu v nejbližší době PC5 + quickshift a kontrolu trakce. Posléze přijdou nová zrcátka a slidery RD a přes zimu jsou v plánu kapoty od Sebimoto. Víc toho na tuhle krásku není asi ani potřeba

25.9.2016
Tak už asi měsíc se v útrobách Hondice schovává PC5 s quickshifterem a funguje to výborně. Po montáži výfuku, byl problém ve spodním pásmu otáček, kdy to prostě nejelo - vyřešeno power commanderem a nabržděnou palivovou mapou. Při té příležitosti se přidalo i rychlořazení a musím říct, že je to pecka a hlavně strašně návykový (jakože prostě...nejde dodržovat rychlost ) Nicméně tento QS má + v tom, že se vypíná všech 8 vstřiků, takže je to bez střelby z výfuku a navíc jsou nastaveny různé výpínací časy pro každý kvalt, takže to opravdu chodí skvěle! Jediný rozdíl oproti běžně dostupnému hardwaru je snímač na řadičce, který není klasický origo tenzometr od Dynojetu za asi milión, ale senzor vyvinutý klukama z Brna, který je za opravdu pár korun a funguje precizně! Tudíž odpadá nastavování tlaků na řadičku apod. Každopádně dík za instalaci a nastavení patří firmě MOTO FÍK Radka Josefíka z Koryčan, perfektní práce a přístup a nezbývá, než doporučit!

Kupoval jsem ji v půlce července (a je to víceméně nový stroj - měla najeto cca 13.000), máme společně najeto cca 2500 km a musím říct, že naprostá spokojenost. Už těch prvních 300 km, co jsem na ní jel po koupi domů, bylo naprosto v pohodě a řekl bych, po 3 letech, že možná i pohodlnějších, než na CB (pravda, mohlo to být nadšením, ale na CB se mi nestalo, abych dal 300 km v tahu bez bolesti pozadí ) Nalítám toho hodně i po městě, taky žádný problém, navíc pod sedlo se vleze asi 3x víc věcí, což jsem teda čuměl Samozřejmě oproti CB to není úplně nejpohodlnější městské přibližovadlo, podvozek je přeci jen udělán na jiné kratochvíle, ale tak někdy až se opraví všechny cesty, tak to bude v cajku Když už jsem u toho podvozku, tak je jasný, že ta motorka je nejraději na okruhu. Samozřejmě si musím zvyknout na trochu jiné zacházení oproti naháči, Každopádně na okreskách, kde jsou u nás prostě v každé zatáčce nějaký hrby, je to trochu neklidnější, ale ještě to bude chtít si pohrát s nastavením. Nicméně tlumiče výborné, brzdy též, nevím co je tam za desky, ale jakože mazec, každopádně, až budu měnit, umím si představit i ještě o něco ostřejší Motor má výkonu až až a v celém rozsahu otáček, takže i po městě se dá jet v klidu na 5,6 a když je potřeba, tak i bez podřazení zabere.

bandy1976
bandy1976 napsal 29.10.16 v 22:29 10b.

cau ,kde si koupil kryty motoru karbonove ? diky

Jarda89
Jarda89 napsal 17.08.16 v 02:01 10b.

Je to pecka, tohle bude (doufám) můj další stroj!

wsbk
wsbk napsal 12.08.16 v 10:59 10b.

gabri88
gabri88 napsal 11.08.16 v 23:06 10b.

no... je to sice honda.. ale tak dávám těch 10... je prostě fakt pěkná carboon a výfuk mňam

Romano73
Romano73 napsal 11.08.16 v 20:57 10b.

fároš je pěknej, tak ať slouží a dělá radost