Triumph Tiger 800 XR (2016)

Vlastník palef
Vloženo 21.7.2016
Aktualizováno 26.7.2017

Vloženo: 31.08.2018, Uskutečněno: 02.08.2018, Zhlédnuto: 12x

Po pěti letech jsme se vrátili do Alp. Byla to trochu z nouze ctnost, protože jsme neměli na cestu moc času a nabízelo se jet někam k sousedům. Ve čtvrtek po práci jsme se sjeli v Rožmberku. Tamní vodácký kemp přetékal opilými vodáky. Ubytování a sociálky nic moc. Tenhle kemp nemůžu doporučit, možná mimo vodáckou sezónu.
V pátek jsme přejeli dálnici ke Großglockner Hochalpenstraße. Posledně nám tu krutě nevyšlo počasí, ale tentokrát nám přálo. Bylo krásné slunečné počasí a nahoře příjemný chládek. Ani doprava nebyla nijak extrémní, takže jsme si to užili včetně vyhlídky Kaiser-Franz-Josefs-Höhe. Dojeli jsme do kempu Neubauer v Dellach am Millstättersee s parádním koupáním v jezeře. Ve srovnání s českým kempem tady bylo vybavení na jedničku a opravdu jsme nemuseli strkat desetikoruny do sprchy, aby vyteklo trochu teplé vody.
Další den jsme chtěli projet Villacher Alpenstraße, ale přijeli jsme ze špatné strany a nechtěli jsme se vracet stejnou cestou. Snad někdy jindy. Pokračovali jsme dále na Nockalmstraße, kde nás opět čekaly nádherné výhledy. Po přejezdu jsme dojeli k přehradě Kölnbreinspeicher, kde jsme vyzkoušeli Airwalk Kölnbreinsperre, ale na bungee jumping jsme odvahu neměli. Cestou bylo několik zastavení na semaforech, kde na jednom byla doba čekání až 20 minut. Krásná krajina, tunýlky ve skalách a nakonec přehrada to vynahradily. Skončili jsme v kempu Olachgut u města St. Georgen ob Murau. Koupat se zde bohužel nešlo, ale zázemí opět výborné.
Poslední den v horách a pomalu sjíždíme dolů k jezerům Wolfgangsee, Mondsee a Attersee. Břehy jsou obsazené lidmi, doprava houstne, teplota stoupá... Končíme v kempu Erlaufsee u stejnojmenného jezera. Recepce je už zavřená, ale na okně visí vzkaz, ať si postavíme stany a zaplatíme zítra. Činíme tak, v podvečer se jdeme koupat do jezera a na pivo.
Poslední den naší motodovolené. Část cesty jedeme po neoblíbené dálnici směr Vídeň. Hranice přejíždíme u Znojma. Ještě si dáme společný oběd a rozjíždíme se domů.
Myslím, že jsme si to všichni užili, navzdory málo dní. Rakousko skýtá hodně možností pro krásné poježdění. Jako inspirace může sloužit http://www.cestynamotorce.cz/country/rakousko/ .

• Motokurz Učme se přežít

Na konci května jsem na polygonu v Jihlavě absolvoval kurz Učme se přežít. Po mizerných dvou sezónách jsem potřeboval osvěžit techniku jízdy jako sůl. Teorii znám, ale praxe dělá někdy problémy ;-) Něco mi šlo lépe, něc

Typ: Reportáž
    Vloženo: 01.06.2021
    Uskutečněno: 30.05.2021
  • Motokurz Cesta z města

V dubnu jsem absolvoval s motoškolou Bezpečně na motorce kurz Cesta z města. Začali jsme s tréninkem na letišti ve Vyškově a poté se přesunuli na blízkou soukromou motokrosovou trať. Na závěr dne jsem byl unavený, ale př

Typ: Reportáž
    Vloženo: 04.05.2020
    Uskutečněno: 26.04.2020
  • Motodovolená v Norsku

Letos v létě na konci července jsme opět vyrazili na již tradiční dovolenou na motorkách. Na východě i na jihu už jsme byli, tak přišel čas na sever. A protože minulé roky bylo léto hodně horké, přišel sever vhod. Domluv

Typ: Dovolená
    Vloženo: 05.12.2019