Honda NC 750X (2015)

Vlastník Majkle
Vloženo 2.6.2016
Aktualizováno 2.6.2016

Môj splnený sen, už od mlada som túžil po motorke, no dostal som sa k nej až teraz. Radšej neskoro, ako nikdy
Honda NC750X DCT. Každý ju pozná, čo dodať. Šikovná do mesta, nenáročná na palivo a servis. V pohode na jazdu okolo domu ako aj na dlhšie vý

Motorka koupena od K-moto Košice - Veľká spokojnosť, dobrý prístup, poradia, keď treba aj odradia :-) tak to má byť.

Kawasaki Versys 650: Honda prišla v dobrej cene a výbave
Suzuki DL 650 V-Strom: Podľa mňa výborná moto, mam dvoch ľudí v okolí, ale ten dizajn som nevedel nejak prehľadnúť

První dojmy - Keďže som prechádzal zo skútra Honda PCX125, zdala sa mi veľká, ale to sa vytratilo hneď pri prvom nasadnutí. Tak isto ovládanie... Z obchodu som si ju dal odniesť kolegom motorkárom, keďže som mal rešpekt (a nemal papiere). A keď mi ju doviezol, povedal, sadneš a ideš - a tak to aj bolo :-)

Motorku bych doporučil pro - Pre začínajúcich motorkárov, pre takých, čo sa chcú voziť a kochať sa krajinou, alebo aj pre takých, ktorý sú už vyjazdený a chcú troška zvolniť.

Doplňky na motorce - Honda turistické plexi, Honda kufor, padáky Givi a hlavný stojan SW motech. Uvažujem o prídavných svetlách, blastroch na ruky a deflektore. Možno bočné kufre neskôr.

Moto som kupoval ako predvádzačku. Mala najazdených 1600 km, ktoré na nej najazdil vedúci predajne (čiže predpokladám, že zajazdená bola správne). Ako som už písal, motorka skvele padne do ruky, je výborná pre začínajúcich motorkárov. Má výborný ťah od spodu, čo sa mi na nej veľmi páči. Celkovo som sa obzeral len po takýchto mašinách. Tie vysokootáčkové ma nejako neberú. Kolega furt vraví, že tomu nerozumiem možno má pravdu. Motor má dosť síl tak do 130-140 km. Potom už cítiť málo koníkov, ale zatiaľ to stačí. Spotreba fajn. Niekto píše, že s tým jazdí za 3 až 3,5 l, ale to sa asi len "furikuje". Ja som prvý týždeň mal takú Teraz jazdím za 4 až 4,5 l. Motorka sa cíti výborne v meste, je to ako na skútri (DCT), hmotnosť 230 kg vôbec necítiť. Taktiež veľmi dobre na okreskách, kde má aj dostatočný výkon, skvelý podvozok a brzdy. Veľa ľudí píše, že to má len jeden kotúč vpredu, že to nestačí a podobne. Zatiaľ som necítil, že by nestačili. Myslím si, že výrobca, ako je Honda vie čo robí, keď tam dá jeden veľký kotúč s prihliadnutím na zameranie a výkon motorky. Čo sa týka cestovania, ešte to neviem zhodnotiť, no diaľnice nebudú určite jej šálka kávy, aj keď mám príplatkové plexi od Hondy, dosť fúka na hlavu a vznikajú nepríjemné turbulencie. Uvažujem o kúpe deflektora.
Ak najazdím viac km a niečo aj pocestujem, určite niečo doplním.

inza
inza napsal 20.03.18 v 12:50 10b.

To plexi je přímo Honda? Vypadá dost dobře... a akorát veliký na tu motorku.
A je vidět, že už tu slovenštinu člověk tak často nečte, nejvíc jsem se sám na sebou pobavil, když jsem četl jak sis dal motorku " odniesť " kamarádem motorkářem... jsem si říkal - ty jo se s tím tahal sám, že mu ani nepomohl?

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 11.07.17 v 19:33 10b.

Svec_Honza
Svec_Honza napsal 14.04.17 v 12:46

Super mašinka

Myschan
Myschan napsal 08.07.16 v 15:58 10b.

Gratulace

Geodet
Geodet napsal 21.06.16 v 13:58 10b.

Dobrá volba.