Aprilia ETX 125 (1998)

Vlastník tompalb
Vloženo 26.5.2016
Aktualizováno 3.11.2016

Na svůj věk atraktivní enduro. Jelikož jej mám zavřené tak spíš tupé než ostré.

První dojmy - Do ruky mi padla okamžitě, při koupi byla na drapákách.Motor chytl na první šlápnutí a tak jsem se projel po louce i asfaltu a měl jsem jasno. Asi po roce co jsem na motorce neseděl jsem se vydal na cestu z Hradce Králové do Letovic. Za celý den jsem najel 200km.

Motorku bych doporučil pro - Moto bych doporučil začátečníkům.

Doplňky na motorce - Kufr, nově vyřezané polepy

No jak už to s novým strojem bývá tak jsem testoval co dovede a postupně jsem se s ní sžíval. Nyní ji mám dva měsíce a zatím maximální spokojenost motor vždy chytá na první kopanec. Dvě věci co bych jí vytkl tak jak v nízkých otáčkách mlátí řetěz, doteď jsem nezjistil o co, v tahu to nedělá. A druhá je jízda ve dvou měřím 185cm a s tím jak ve dvou musím sedět skoro na nádrži je to nepohodlné, ale postupně si zvykám. Brzdy jsou na enduro jedním slovem luxus. Jediná závada co jsem měl byla že mi začla vynechávat, ale to vyřešilo prostříknutí magneta kontakt sprejem a jede dál. Když jsem ji koupil vypadala takto

Jednou jsme se byli podívat i v Ležákách

nyní s odstupem dvou měsíců prokoukla podle mě k lepšímu :)

No nakonec se ukázalo že to proč mi zlobila nezapříčinilo špinavé magneto, ale čidlo stojanu asi se skratovalo a když byl stojan dole řadit šlo a nahoře ne. Vyřešil jsem to vytažením, odstřižením a spojením drátků u konektoru na tom čidlu a napojení zpět..
Nyní jsem začal i sledovat spotřebu, protože všichni říkaj: "dvoutakt tě sežere" a na normální benzín 5 litrů a když jsem natankoval vervu a trochu přilil oleje i do nádrže tak jsem jel pilu a spotřeba krásných 4,2l/100km :)

Tak máme po sezóně a stále na ni nemohu říct půl slova... Jediný servis za celou sezónu byla ložiska v zadním kole takže záležitost 400Kč i s poštou. Takže jediné co k tomu mohu říct je že to byl skvělý kup a byl jsem maximálně spokojen :)

GXR
GXR napsal 20.06.16 v 13:42 10b.

Skoro jako nová