Honda CBF 500 (2005)

Vlastník Kyblos
Vloženo 26.4.2016
Aktualizováno 25.3.2018

Prostě Honda Četl jsem nějaké recenze a nenašel jsem snad žádnou nějak zápornou.

První dojmy - Jede pěkně a krásně se ovládá. Padla do ruky okamžitě :-) Líbí se mi její vzhled. Jsem prostě pro takový ten klasický vzled motorky. Ne moc plastů okolo a ne přehnaně sportovní vzhled. CBF mi naprosto vyhovuje.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je vhodná pro lidi jako jsem já, kteří milují jízdu a kochačku. Nejsem ten typ pro klopení na koleno, trhání rychlostních rekordů apod. Když je třeba přidat, tak motorka taky umí zrychlit :-)

Doplňky na motorce - Kufr 53l, přední štítek, alarm, padací protektory, zapalovač, držák mobilu, boční brašny, brašna na nádrž.

Moc se mi líbí styl naháč a když jsem jí uviděl, bylo vybráno. Jede krásně čistě a na pětistovku bych řekl, že je celkem svižná. Brzdy jsou dostatečné, podvozek akorát, ovladatelnost super - jen trošku menší rejd pro manipulaci na místě. Úložný prostor pod sedlem nijak veliký není, ale stačí na menší tašku s nějakým nářadím, lékárničku, hadru a zámek kotoučovky. Spotřebu jsem zatím moc neměřil. Po koupi jsem nechal vyměnit olej, svíčky a přední brzdové destičky. Sice olej prý nebylo třeba, protože byl jako nový, ale když už ho servisák vylil, tak dal novej. Vzduch. filtr nebylo třeba měnit, protože je na tom taky hodně dobře. Svíčky už to možná vyměnit chtělo. Brzdovou kapalinu zatím neřeším, protože taky ještě vypadá dobře, takže později. První víkendový výlet, jsem najel 690 km. Vše v pořádku, bez závad a jsem s motorkou naprosto spokojen. Dozadu jsem namontoval kufr, protože jinak by ty věci na víkend nebyly kam naskládat.

Kyblos
Kyblos napsal 03.05.16 v 11:54

Tak držák mobilu, tedy i navigace už mám:
No a zásuvku, abych měl navi čím napájet taky:
Dobrý. Teď už se neztratím. Na tom držáku by mi samo mobil zmokl, ale tak to se dá vyřešit nějakým igelitem v případě deště a když ne, strčím mobil do kapsy a natáhnu si sluchátko do ucha

Kyblos
Kyblos napsal 27.04.16 v 20:34

Chlapi díky Past92: Máš recht čéče. Co myslíš, že teď nejvíc sháním? Držák mobilu a zásuvku. Minulý týden jsem byl u Brna a bez navigace jsem nebyl jen u Brna, ale i v něm, kde jsem chvíli pěkně bloudil Jasně, mám navigaci v mobilu, ale nemám ho zatím kam chytit na řidítka a čím ho napájet. Tak hledám vhodný držák, či pouzdro. Zásuvka je již objednaná. Na Stádlecký most trefím i bez navi. Byl jsem tam již mockrát.

past92
past92 napsal 27.04.16 v 20:12 10b.

K\bliku víš že jsi blondýna na zeměpis a hned Stádlecký řetízák Si se utrhl. Ať to jezdí

Petr_TA
Petr_TA napsal 27.04.16 v 17:07 10b.

Pěknej kousek

foky
foky napsal 27.04.16 v 08:22

Tyo dobrý Tak ať dělá jen a jen radost.