Honda VT 800 Shadow (1988)

Vlastník Jslastan
Vloženo 26.4.2016
Aktualizováno 26.4.2016

Je to poctivý kus motorky. Aj napriek veku vie jednoznačne prehovoriť a zaujať či už vzhľadom alebo jazdnými vlastnosťami

Motorka koupena od Ind. dovoz

Yamaha XV 1100 Virago: menšia, zdala sa mi subjektívne menej stabilná

První dojmy - Motorka má príjemný posed, ako každá Honda po presiahnutí 5km/h sa ovláda ľahučko ako bicykel. Treba si zviknúť na charakteristiku motora a sledovať kde sa pohybujem. Po rovine je ideál cca 3.000 rpm. pri miernom klesaní aj 2.500 a stúpanie je najpriemnejšie pri 3.500 - 4.000. Keď si na seba zvyknete nevadí ani to, že je to 4 kvalt Trošíčku je handicap na brzdách, treba si zvyknúť a využívať aj motor/kardan. Nie je to stroj pre štýl plyn-brzda... Chýba mi aspon o 3 litre väčšia nádrž.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je podľa mňa určená pre ustálených jazdcov, ktorý hľadajú spoľahlivosť, dobrú spoločníčku na poflakovanie ale aj na dlhšie túry. Aj napriek výkonu a dynamike by som varoval pred používaním v štýle "športového náradia".

Doplňky na motorce - Na motorke nemám žiadne doplnky okrem predného šúlku (na lekárničku) nakoľko nie som zástancom doplnkov ... časom budem potrebovať brašne, to je jasné ale budú tam len na nevyhnutnú dobu.

Motorku som si vybral kvôli spoľahlivosti, skúsenosti so značkou a v neposlednom rade ma zaujala zriedkavosť týchto strojov. Vyrobilo sa ich okolo 4.000 a vyrábali sa len jeden rok. Po zaslaní dotazu a VIN do Honda of America Mfg. som zistil dokonca aj "narodeniny". Môj stroj zišiel z linky 11.11.1987. (je to v podstate už veterán - má viacej ako 25 rokov). Vzhľad motorky tiež upúta milovníkov "krásnych" motoriek. Nie je to ani klasický cruiser ani typický chopper .. i keď V-Twin 52°, kardan, nízky posed a na svoj objem 800 ccm veľmi živý 65hp motor robia z nej krásny "low rider".
Podvozok má neutrálnu charakteristiku a na kvalitných gumách aj slušnú stabilitu. Nie je to žiadne enduro ale bežné cesty zvláda v pohode. Nebráni sa ani športovejším náklonom i keď na výjazde zo zákruty treba byť s plynom opatrnejší. Pri ráznom záťahu je odpoveďou okamžitý "slide". Ako povedal skúsený kamarát - motorkár, .." keď budeš meniť pravidelne olej, tak Ťa prežije..." Je to poctivé železo z vhodne dimenzovanými karburátormi, 2mi sviečkami na válec a 3 ventilmi s hydroštelom. Kvalita oleja je pri tomto motore zásadná.. neoplatí sa na ňom šetriť.
Jediné, čo na tejto motorke nenájdeš (ani v náznaku) je úložný priestor. Dokonca nie je ani kam dať lekárničku. Musel som ju teda "sprzniť" predným šúlcom aby som zadosť učinil legislatíve.
Spotreba je zatiaľ v norme do 5l.. a znzčne záleží na ruke jazdca.. dá sa aj za 4,6 ale aj za 6,6 ...
Motorku by som neodporúčal úplným začiatočníkom (predsa len je to staršia dáma a nie vždy si porozumie s naturelom mladého športovca...) ale zasa odmení úžasným zvukom aj s originálnym setom výfukov a pohodičkou pri jazde.

PeterPD78
PeterPD78 napsal 09.06.16 v 18:18 10b.

Ako inak len za 10 bodov. Nech ti dlho slúži bez problémov.

Bakk
Bakk napsal 08.05.16 v 05:56 10b.

Krásná mašinka. Píšeš to hezky, vím, o čem mluvíš . Taky mi trochu vadí, že brašny tu krasavici trochu zakrývají, ale je to nutnost. Přeji hodně šťastných kilometrů.

Jslastan
Jslastan napsal 03.05.16 v 22:11

Snažím sa o maximálnu originalitu súčiastok. Bola zachovalá keď som ju kupoval. Dík.

RENDACB9
RENDACB9 napsal 30.04.16 v 00:20

MAS JI KOUKAM V SUPER ZACHOVALEM STAVU KTERY SE JEN TAK NEVIDI...

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 28.04.16 v 10:02 10b.

Pěkná Shadowka gratulejšn.