Jawa 350/640 (1996)

Vlastník Deyva
Vloženo 2.3.2016
Aktualizováno 4.6.2019

Vloženo: 23.06.2017, Uskutečněno: 23.06.2017, Stav tachometru: 31568 km, Zhlédnuto: 31x

No a když už jsem měl Džawu odstavenou a do práce jel kvůli horku radši autem abych se nemusel saunovat v motohadrách (ježdění na delší vzdálenosti v kraťáskách, tričku a teniskách neuznávám), tak jsem se stavil do gme.cz, koupil dráty a jeden večer v týdnu do půl jedné v noci jsem dělal blinkry. Sehnal jsem totiž v zimě nový Jawa blinkry tzv. kostky Made In Czech Republic, který se ne tak často vidí a byly za super cenu. Byly sice nový, trošku poškrabaný od skladování, ale neměly kabeláž. Tak jsem udělal nový dráty, důkladně jsem všechny fastony ještě propájel a obětoval jsem starý sim blinkry na bužírky těch drátů aby to bylo pokud možno co nejkvalitněji udělaný i s ochranou kabeláže. Zadní blinkry jsem dal hned, ještě jsem ale musel po předchozím majiteli opravit fastony a dodat jeden chybějící... Protože do samičího fastonu jen tak narvat holej drát a připájet nebo rovnou zamotat dva dráty do sebe a propájet mi připadalo jako zvěrstvo. Takže jeden večer jsem dal vše do pořádku a namontoval zadní blinkry. Pak ale na přední blinkry v praporcích byla díra na ty SIM blinkry se závitem M12, tyčkový blinkry jsou se závitem M14, takže tyčky ani neprošly dírama. Tak jsem se cestou z práce stavil do bauhausu a koupil takovej ten stromečkovej vrták a díry zvětšil. Na zadních blinkrech byly už od výroby díry 14mm v rámu - tam nebylo třba nic vrtat. A přední jsem teda vzal tím stromečkem a namontoval i přední blinkry. Myslim, že Džawa vypadá hnedka líp. Tyto blinkry se mi mnohem víc líbí a taky víc svítí.

• Příprava na STK po pár letech

Naposled jsem se na Džawě projel někdy v červenci 2020. Od té doby propadla STK, covidový restrikce, narození další dcery, práce kolem baráku a asi to nejzásadnější ohledně ježdění na moto - už tři a půl roku pracuju z d

Typ: Údržba
    Vloženo: 29.08.2023
    Uskutečněno: 29.08.2023
  • Lehká jarní údržba a zahájení sezony 2019

Počasí už konečně vypadá vcelku v pohodě na motorku, tak jsem si v první březnovou neděli udělal chvíli čas a vyměnil jsem olej (PP90), spojkový lanko a dotáhl krk řízení. Taky jsem dal čerstvě nabitou baterku a dofoukal

Typ: Údržba
    Vloženo: 18.03.2019
    Uskutečněno: 18.03.2019
  • Vyhřívaný hefty (a urvanej držák nádrže)

Už delší dobu pokukuju po vyhřívaných heftech... Už mám za sebou dva neúspěšný pokusy z aliexpressu - oboje byly sice levný, ale moc dlouhý. Na jaře jsem předělával elektriku (Vape R04 regulátor, pojistkovka atd) a přit

Vloženo: 30.09.2018
    Uskutečněno: 30.09.2018