BMW R 1200 GS (2004)

Vlastník tom111
Vloženo 25.1.2016
Aktualizováno 25.1.2016

Velká, hezky ovladatelná motorka.

KTM LC8 950 Adventure: Pokud bych plánoval víc terénu, tak bych jí bral.
BMW R 1150 GS: Prý jednoduší, opravitelnější, ale mě se prostě nelíbí.
Triumph Tiger 1050: Něják na něj nedošlo.

První dojmy - Hned jak jsem jí poprvé viděl, věděl jsem, že jí chci. Krásně zachovalá, vypadá jak nová. A navíc černá barva a drátěný kola, takže přesně to co jsem chtěl. Tradičně své motorky pojmenovávám. A "Monty" není vyjímkou :-)

Doplňky na motorce - Přes zimu mám v plánu na motorku dodat padáky a výhledově sehnat i kufry.

BMW GS mě lákalo odjakživa, ale dospěl jsem k němu až nyní, kdy jsem začal shánět pohodlnější motorku pro jízdu ve dvou. Trochu jsem se bál toho, že jízda bude trochu nuda, ale opak je pravdou, motorka je překvapivě ovladatelná a hezky se pokládá do zatáček. Projev dvouválcového motoru jsem si taky hned oblíbil.
Nezvyk pro mě bylo brždění, kdy se díky systému předního odpružení, předek nepotápí. Na brzdách se mi nelíbí, že mají el. posilovač, který je celkem slyšet. O nic hroznýho nejde je to takový bzučení. Dále pak si budu zvykat na zařazení 1.stupně bez jakéhokoli projevu (trhnutí řetězu).
Co se týká jiných vlastností a zkušeností s chováním motorky zatím úplně nemůžu sloužit, protože jsem na motorce jel jen dvakrát. A to už bylo dost chladno.
Takže už se moc těším až začne sezona.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 14.07.17 v 22:57 10b.

wsbk
wsbk napsal 25.01.16 v 22:35 10b.