Kawasaki Versys 650 (2007)

Vlastník Michaaaall
Vloženo 13.1.2016
Aktualizováno 13.8.2021

Naprosto uniVersální motorka na dojíždění do práce, delší cestování i na občasné vyjetí mimo asfalt. A navíc je divně nádherná.

Motorka koupena od JohnnyBee (Odolena Voda) - Majitel o motorku viditelně pečoval. Dobré jednání.

Aprilia Pegaso 650 Strada: Nižší výkon, nízké sedlo
Suzuki GSF 650S Bandit: Nízký posez, celkově nízká motorka

První dojmy - Na první dojem padla do ruky i pod zadek, na mých 180 cm ideálně vysoká, pohodlný podvozek s vyššími zdvihy a všechno je prostě tam kde má být.

Motorku bych doporučil pro - Motocykl je vhodný opravdu pro všechny, kteří mají aspoň trochu delší nohy. Výkonu nemá málo ani zbytečně moc, dobře ovladatelná a úsporná.

Doplňky na motorce - Nosiče kufrů GIVI
Boční kufry GIVI 2x33l
Top Case GIVI Maxia 3 52l
Turistické plexy GIVI
Zrcátka Barracuda
Gripy Barracuda
Tankvak na víčko nádrže GIVI Tanklock
Zadní blatníček

Tak jsem to nevydržel a po sezóně strávené bez motorky jsem si pořídil další kousek od Kawasaki, není v tom žádná obliba značky ale hledal jsem porovnával všechno možný i nemožný tak dlouho až se mi najednou ten
Versys začal i líbit, jak jsem nad tím víc přemýšlel ukázalo se že se mi vlastně líbí hodně. Tak začalo hledání té pravé.

Objel jsem 2 motoshopy v okolí Benešova, motocykly byly pěkné, čisté ale bylo vidět že jsou z bazaru, už nějakou dobu jim chyběla péče a byly za dost peněz. Nakonec jsem jel na tuto poslední od soukromého prodejce, původně jsem ani nechtěl protože se mi nelíbila barva (chtěl jsem černou) ale naživo byla motorka tak krásná i v té stříbrné, byla ve výborném stavu a opečovávaná, navíc s kompletní cestovní výbavou a za rozumnou cenu. S pánem jsme se hned dohodli že se druhý den zastavím s barevnými papírky a motorku si rovnou odvezu a tak se i stalo.

13.1.2016
Za podzim 2015 jsem stihl najet jen asi 500km a s Versysem jsem stále spokojen a už se společně nemůžeme dočkat začátku sezóny 2016.
Teď odpočívá se svými sestřičkami =)

8.6.2016
Tak počasí letos přeje, zatim najeto asi 1500km a to většinou dost pilu v zatáčkách a po natankování 4 nádrží, kdy mi vyšla pokaždé téměř stejná spotřeba 4,7 litru jsem s motorkou ještě víc spokojenej. Ještě jsem zvědavej jestli se mi někdy povede zjistit spotřeba při klidný jízdě, protože je prostě škoda nezatahat za tak výbornej motor.

13.6.2017 - Výfuk BEOWULF
Tak konečně po delším rozýmání jestli ano nebo ne, jsem namontoval již loni zakoupený laděný výfuk Beowulf zakoupený přes inzerát tady na motorkari.cz. Demontáž starého obnášela mnoho násilí, jeden utržený šroub a odhození dobrých 8kg šrotu. Nový výfuk byl dodán včetně veškerého montážního materiálu, jen při finálním urovnání neseděla dodávaná objímka, bylo nutné ji přeohýbat a potom už to sedlo.

19.7.2018
Letos najeto kolem 2000 km převážně s přítelkyní a 3 kuframa, Versys je i v takovémto obsazení dostatečně výkonný ale nejvíc jsem při cestování ocenil nový výfuk, který srovnal nástup výkonu v nižších otáčkách a jízda je teď mnohem příjemnější.

30.8.2019
Tento rok jsem řešil bydlení na moto tedy nezbylo moc času, dopřáli jsme si alespoň týdenní dovolenou s přítelkyní - 3 kufry, tankvak, stan - prostě plná polní a 1500 km kolem republiky. Versys opět nezklamal.

6.12.2020
Letos do rodiny přibyl malý motorkář (snad) takže najeto všehovšudy 500 km

14.8.2021
Versys mě mnoho let výborně sloužil ale vzhledem k nedostatku času ,,jsem se rozhodl" (skoro sám =D), že Versys nabídnu aby dělal radost někomu dalšímu a já měl víc času na syna.

BigTom_cz
BigTom_cz napsal 20.01.16 v 19:49 10b.

moc pěkná ať slouží

MichalZlin
MichalZlin napsal 15.01.16 v 10:45 10b.

Dobrá volba