Jawa 50/23 Mustang (1977)

Vlastník WAR10K
Vloženo 2.1.2016
Aktualizováno 2.1.2016

Mustang zakoupen od prvního majitele s doklady. Na jaře začne renovace do co nejoriginálnějšího stavu.

První dojmy - Motorka, mě dobře známá z dětství, která vydrží všechno a moje první s doklady.

Jawa 50 Pionýr Mustang pro všechny velice dobře známá motorka na které začínal snad každý Český a Slovenský motorkář. Mustang zakoupen náhodou, když se jeden pán prořekl, že ho má doma s papíry a už na něm nejezdí spoustu let. Uběhl týden a mustanga jsem si odvážel domů. Po převozu domů vyčištěn karburátor, svíčka nalitý nový benzín, jelikož v nádrži byl původní přibližně 15 let starý a se spoustou rzi no a po tomto motorka naskočila téměř na drcnutí. V následujících dnech byl proveden přepis a evidenční STK a během nadcházejících měsíců bude motorka komplet rozebrána a budu se ji snažit dát do co nejoriginálnějšího stavu.

Motorka bude po renovaci sloužit na letní retro vyjížďky a plnění si dětského snu a to konečně jezdit legálně s pionýrem po našich silnicích.

WAR10K
WAR10K napsal 23.01.16 v 20:43

Díky moc. Určitě povedu deník

FilipTrynoha
FilipTrynoha napsal 13.01.16 v 20:06 10b.

Jsem zvědav na postup práce

... Mimochodem pěkná Octavka

WAR10K
WAR10K napsal 02.01.16 v 20:49

Na motorce je modrá nádrž, jelikož původní majitel jinou nesehnal a já z obav že by remcali na STK ( v TP oranžová barva) jsem si tuto půjčil od kamaráda. Na motorce tedy bohužel bude nový lak potřeba.

srsen600
srsen600 napsal 02.01.16 v 20:40 10b.

Krásná latina,hlavně nelakovat.