Maxon Matador (2015)

Vlastník Berka79
Vloženo 12.12.2015
Aktualizováno 12.12.2015

Skútr určený pro manželku, pro její první motocyklové krůčky.

Motorka koupena od Autokelly

První dojmy - Nevypadá tak zle jak někteří bojovníci proti čínským skútrům popisují. Motor běží hladce, možná až zbytečně tiše. Překvapí použitím LED blikačů a LED koncovým světlem. Celkově bych řekl, že design je povedený a slícování plastů na slušné úrovni. Skútr alespoň na pohled nepůsobí špatným dojmem.

Vzhledem k tomu, že tento skútr bude sloužit jako přibližovadlo pro mou manželku, která na skútru v životě nejela, dá se očekávat, že se toto první seznámení neobejde bez pádů a snad jen menších karambolů. Proto byla rozhodující pořizovací cena a cena + dostupnost náhradních dílů. Pořizovací cena byla slušná a díly lze zakoupit téměř okamžitě v síti AutoKelly, takže tyto podmínky splňuje. Navíc ceny náhradních dílů jsou na opravdu nízké úrovni.
Co zatím nemohu hodnotit, jsou jízdní vlastnosti a spolehlivost. Z obojího mám trochu strach, ale ne zase takový abych si nad tím nějak lámal hlavu. Věřím že obojí bude alespoň na průměrné hodnotě. Po těch pár metrech jízdy nemohu dělat žádné závěry. Skútr bude využíván jen po městě, možná někdy se jen ze zvědavosti podívá i někam dál v rámci okresu.

Berka79
Berka79 napsal 12.12.15 v 17:54

Děkuji za komentář. Odpojení EGR ventilu plánuji hned jak bude skútr předán manželce, čekám na Ježíška :)
Výměny olejů proběhnou častěji než doporučují, už jen proto, že to téměř nic nestojí, vzhledem k objemu náplní. Sám jsem zvědav jak se na tom jezdí, doufám že ho vyzkoušíme hned během svátků.

6S310DR
6S310DR napsal 12.12.15 v 12:22 9b.

Snad budes mit kliku jako ja. Mam ho z Kelly od r.2010 ,najeto 20000,puvodni motor-primazavam i do benzinu,remen,valecky,desticky,pakny i brzdovka
..,jezdil jsem s nim denne do prace po Phe. Leto zima,furt,pokud nebylo vic snehu jak par cm.
Zavady,prorezly vyfuk,baterie,predni h4,dodatecne namonzovan kohout benzinu.
Mam 50 2T,byla hodne uskrcena,vse jsem predelal,prenastavil.
Udelal jsem jen prvni garanci,a pak nic. Vse predelal vc.restrikci a ,,egr,,.
At slouzi a men casto olej,neprejizdej km.